בית קק"ל למצוינות יפתח ב-1 לספטמבר

כך הודיע יו"ר קק"ל דניאל עטר. בתכנון: טקס עם נשיא המדינה, שרים וחברי כנסת. בית קק"ל למצוינות שיוקם בקריית מלאכי הוא הראשון באזור הדרום והשני בישראל.


ביום שלישי שעבר הגיע יו"ר קק"ל דניאל (דני) עטר יחד עם אנשי המקצוע לפגישה עם ראש העיר קריית מלאכי אליהו זהר. הדיון נסב סביב נושא בית קק"ל למצוינות שיוקם ברחוב רבקה גובר וההחלטה המשותפת היתה לפתוח את המקום בתחילת שנת הלימודים תשפ"א ב-1 לספטמבר.

בישיבה הודיעו אנשי קק"ל כי כל הציוד, הריהוט והמולטימדיה למקום כבר נרכשו במהלך חודשי הקורונה, זאת בכדי לעמוד בלוח הזמנים. יו"ר קק"ל דני עטר סיפר כי בית קק"ל הראשון שהוקם בנוף הגליל (נצרת עילית לשעבר) הקפיץ את מחירי הנדל"ן באזור בכ-20%. "בית קק"ל למצוינות נותן ערך מוסף לא רק בפעולות החינוכיות שלו, אלא לסביבה כולה" אמר עטר "בני ובנות הנוער של העיר ייהנו משפע של פעילויות שיעזרו להם לממש את הפוטנציאל האדיר הטמון בהם". ראש העיר הודיע כי באזור ייבנה מגרש כדורגל עם דשא סינטטי שימשוך צעירים רבים למקום. פרט לסגל הרחב של קק"ל נכחו במקום גם סגני ראש העיר שמעון חזן ויוסי סולימני, מנכ"ל העירייה תמיר היזמי ויועץ ראש העיר לענייני הקהילה האתיופית גדעון מהרי.

בית קק"ל למצוינות יכלול כיתות, חדרי מחשבים, לובי ומזנון. הוא ייתן מענה למערך פעילויות לימודיות שונות בתחום החינוך הבלתי פורמאלי, פעילויות של קבוצות נוער במסגרת ארגוני ילדים ותנועות נוער, הרצאות, טקסים, הקרנת סרטים ופעילויות קהילתיות מגוונות. קק"ל לא רק תממן את בניית המקום והציוד, אלא גם את אנשי המקצוע, ההנהלה ואחזקה שוטפת. טקס הפתיחה צפוי להתקיים בנוכחות נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, שרים וחברי כנסת. 

פרט לפרויקט זה קק"ל מקדמת שני פרויקטים נוספים: גן משחקים לילדים עם צרכים מיוחדים וחידוש מגרש הקט-רגל כולל החלפת דשא, יציע ותאורת לילה. בקק"ל סיפרו כי פרויקטים רבים ירדו מסדר היום בשל קיצוצים, אך פרויקט זה נשאר על סדר היום והוא מקודם לשלב ביצוע.

ראש העיר קריית מלאכי אליהו זהר: "בין קריית מלאכי ובין היו"ר דניאל עטר נרקם קשר מיוחד במינו ובשנים האחרונות מושקעים מיליוני שקלים לטובת המשך פיתוחה של העיר. בבית קק"ל יינתן דגש על מצוינות הישגי התלמידים במקצועות הליב"ה: מתמטיקה, אנגלית, מדעים ועוד. הצוות החינוכי במקום יהיה מהמובילים בישראל, בעלות שנתית של 3 מיליון שקלים נוספים מתקציב קק"ל המחזיקים באגף חינוך מקצועי. ברצוני להודות לסגן ראש העיר יוסי סולימני אשר לו חלק רב בקשר בין קריית מלאכי לקק"ל".

סגן ראש העיר יוסי סולימני: "זו גאווה גדולה  ש-קרן קיימת לישראל בחרה בקריית מלאכי כאחת מארבע הערים היחידות במדינת ישראל שבו נבנה פרויקט בית קק"ל למצוינות. אין לי ספק שפרויקט זה ייתן דחיפה גדולה ומשמעותית למערכת החינוך שלנו. תודה מיוחדת ליו"ר דירקטוריון קק"ל מר דני עטר ואנשי צוותו על הבחירה בקריית מלאכי ועל השקעות של מילוני שקלים בעיר בשנים האחרונות. תודה ענקית לראש העיר מר אליהו זוהר על ההשקעה באינספור פרויקטים פיסיים, חברתיים  וחינוכיים. אין לי ספק שההשקעה העצומה הזאת של ראש העיר וחברי מועצת העיר , נותנת את אותותיה לרווחת תושבי העיר כולה".

 

צילום: עיריית קריית מלאכי.
הדמיה: רועי יצחק אדריכלים