200 טאבלטים לחניכי בית ציפורה


כ-200 טאבלטים חולקו לאחרונה לתלמידי מועדונית בית צפורה. הטאבלט משמש ללמידה ומפגשים עם המורים בבית צפורה ובתי הספר. בראשית ימי המשבר תוך שמירה על קשר עם הילדים והמשפחות  נחשפו בבית ציפורה לקושי, מחסור ומצוקה של ילדי המועדונית. עבור רבים מהם 'למידה מרחוק' היתה רק סיסמה. "להשאיר את ילדינו מנותקים ממציאות החיים וחוויות המפגשים הווירטואליים היה בלתי אפשרי" אומרת מנהלת בית ציפורה חגית בלאי. "בימים אלו גדל והתעצם הפער של אותם ילדים, אשר מציאות חייהם מאתגרת והם לא זכו לנקודת פתיחה שווה בחייהם". מפגשי כיתה ושיעורים נחסכו מאותם ילדות וילדים ולכן היה צורך בפתרון מיידי עליו עמלה המנהלת. פרט לטאבלטים, חולקו גם 8 מחשבים ניידים בעלות של כ-4 אלף לכל מחשב. מחשבים אלו מיועדים עבור תלמידי מגמת התכנות ואשר חייבים מחשב עם יכולות ביצוע גבוהות.
 
עוד קודם לכן התקיים פרויקט "חיבוק מרחוק". בתחילת משבר הקורונה מנהלת בית צפורה  גייסה תרומות בעיקר ממשפחת ויזל ותורמים פרטיים. במסגרת הפרויקט חולקו למעלה מ-200 שוברים לקנייה עבור משפחות בית צפורה, על סך 300 שקלים כל אחד.
 
"אני מברכת על כך שהייתה לי הזכות לאפשר לגעת ולשנות את חוויית מציאות זו עבור ילדינו היקרים" סיכמה בלאי.
 
בית צפורה הוקם על ידי קרן אלי ויזל על שם אחותו של ויזל שנספתה בשואה ומשמש בית חינוך למצוינות עבור תושבי קריית מלאכי. אל המרכז מגיעים מאות תלמידים על מנת לקבל חינוך משלים ותגבור בלימודי במקצועות הליבה ובהכנה לבגרויות.