זום לאזרחות

סדנת הכנה לאזרחות עבור חיילים תושבי קריית מלאכי, התקיימה השנה בשונה משנים קודמות. עקב מציאות נגיף הקורונה הסדנא התקיימה במרחב הווירטואלי באמצעות אפליקציית ZOOM. מדובר בפיילוט על מנת לאפשר לחיילי העיר העתידים להשתחרר בקרוב, להיות חלק מהמסורת באופן שיעמוד ב


הסדנא הורכבה מארבעה מפגשים שמטרתם להעניק למשתתפים כלים ומיומנויות להתמודדות נכונה מול האתגרים הרבים באזרחות, לפני שהם מתחילים את חייהם כאנשים בוגרים ועצמאיים.

המפגשים עסקו בתחומים חשובים מאוד, כגון: שיקולים בבחירת מקצוע, טיפים לכתיבת קורות חיים, הכנה לראיון עבודה, בניית תקציב אישי והתנהלות כלכלית נכונה והרצאה על זכויות חיילים משוחררים. התכנים בסדנא הועברו על ידי מנחות מקצועיות מטעם חברת "תורן" בנוסף להרצאה חיצונית של משרד הביטחון.

בשגרה, הסדנאות עבור חיילים משוחררים מתקיימים בקריית מלאכי פעמיים בשנה במתנ"ס העירוני. סדנאות אלו מתקיימות בשיתוף פעולה של מרכז הצעירים בעיריית קריית מלאכי, האגף והקרן לחיילים משוחררים, משרד הביטחון, צה"ל וקרן גרוס.

את הסדנא הובילה אור וקנין, רכזת חיילים משוחררים במרכז הצעירים: "הסדנא היא כלי נפלא שאנחנו יכולים להעניק לצעירים שלנו, לסייע להם להתאקלם באזרחות ולהכווין אותם לדרך צלחה". מוסיפה אור ואומרת: "הסדנא היא רק תחילת הדרך בקשר שלי עם החיילים המשוחררים. מכאן הם ימשיכו איתי באופן פרטני ויקבלו ייעוץ וליווי אישי בכל הקשור לזכויות, מלגות, אקדמיה, לימודי מקצוע, ועוד. אני מזמינה את כל החיילים לקבל שירות מכל צוות מרכז צעירים. אנחנו כאן בשבילם".

צילום: עיריית קריית מלאכי

זום חיילים משוחררים