74 דונם לתעשייה ומסחר

רשת מקרקעי ישראל הוציאה למכרז 70 דונם למסחר ותעשייה קלה בפארק התעשיות קריית מלאכי בתימורים. מדובר ב-18 מגרשים הצפויים להכניס לקריית מלאכי מיליוני שקלים לתקציב. ראש העיר אליהו זהר: "קריית מלאכי בתנופת נדל"ן שלא נראתה מעולם"


פארק התעשיות קריית מלאכי ממשיך לצבור תאוצה: רשות מקרקעי ישראל פרסמה ביום שני השבוע את המכרז לחכירת 18 מגרשים  למסחר ותעשיה קלה ומלאכה בפארק תעשיות קריית מלאכי. רק בחודש ינואר האחרון אישרה ועדת ההקצאות במשרד הכלכלה הקמת 7 מפעלים לתעשייה בשטח כולל של כ-25 דונם. הקמת מפעלים אלו לצד המכרז הנוכחי צפויים לייצר אלפי מקומות תעסוקה בשנים הקרובות.

פארק התעשיות קריית מלאכי הוא אחד העוגנים הכלכליים החשובים של קריית מלאכי וצפוי להכניס לעיר עשרות מיליוני שקלים בשנה, אשר ימנפו את העיר באופן משמעותי. בשנת 2017 פנה ראש העיר אליהו זהר לשר הכלכלה והתעשיה דאז- אלי כהן להאריך את תוקף הטבת אזור עדיפות לאומית א' לקריית מלאכי שהיה צפוי לפוג. השר נענה לבקשתו ועובדה זו לצד קרבתה של קריית מלאכי למרכז הארץ, הביאה לכך כי חברות בולטות בישראל דוגמת בן אנד ג'ריס רכשו קרקעות בפארק החדש ומתכוונות להשקיע מיליוני שקלים. על פי תוכנית המתאר של נפת אשקלון שמוביל משרד הבינוי והשיכון, צפויה להיבנות גם תחנת רכבת סמוך לתימורים, דבר אשר מגביר את הביקוש לנדל"ן.

כמו כן, עיריית קריית מלאכי תיקח את אחריות הפיתוח של שלב ב' בפארק התעשיות קריית מלאכי בתימורים, דבר שיכניס תקציבים נוספים לקופת העירייה. סך הכל מדובר בתוכנית אשר תגדיל את משאבי הרשות באופן משמעותי.

ראש עיריית קריית מלאכי אליהו זהר: "העיר קריית מלאכי נמצאת בתנופת נדל"ן שלא נראתה מעולם. אזור התעשייה הפך למבוקש ביותר, מתדפקות על דלתנו חברות מהשורה הראשונה בישראל וכל זה מגיע כתוצאה מאמון ויציבות של מערכת. פארק התעשיות בתימורים הוא העוגן הכלכלי של קריית מלאכי לשנים הקרובות ואנו משקיעים מאמצים ומחשבה רבה בפיתוחו בצורה הטובה ביותר לעיר".

צילום: עיריית קריית מלאכי

אזור תעשיה תימורים