חידושים לתוכנית ניצנים

בשנה הבאה יש כוונה להעשיר את התוכנית הן במדעים והן בספורט וכן ליצור סל של הקניית והטעמת הרגלים בתחום ההזנה" אמר יו"ר ועדת ההיגוי סגן ראש העיר שמעון חזן.


לפני כחודש חזרה תוכנית ניצנים לפעילות בגנים ובתי הספר. התרומה של התוכנית לילדי קריית מלאכי היא משמעותית ולכן ברגע שניתנה האפשרות הורה להתחיל בפעילות. בישיבת ועדת ההיגוי שהתקיימה ביום שני שעבר, העבירה מיראל מלייב מנהלת תוכנית ניצנים ברשות סקירה מקיפה על הפעילות שהתקיימה עד לפרוץ נגיף הקורונה. במהלך השנה השתתפו 1,215 ילדי גנים ו-841 ילדי בתי ספר ועל פי הצפי של 'קרן קריית מלאכי לפיתוח', בשנה הבאה המספרים צפויים לעלות.

בוועדת ההיגוי סיפר סגן ראש העיר שמעון חזן כי לקראת השנה הבאה ישנה כוונה לעבות את תוכניות ההעשרה, להתמקד בספורט ובמדעים. בכדי שזה יקרה יתקיים שיתוף פעולה עם מנהלת מרכז מדעים, טליה ברנד ורכזת הספורט העירונית יעל צובארי. יחד יכינו תוכנית עשירה במסגרת שני תחומים אלה. בנוסף, יש כוונה לבחון הזנה בכלים רב פעמיים, בישיבה סביב שולחן בסגנון הגשה מרכזית, כאשר כל ילד לוקח לעצמו את המנה. רעיון זה עלה במטרה לחינוך לאכילה סביב שולחן כפי שנעשה בבית הילד. מנהל אגף החינוך ד"ר אבי אדרי אמר כי הוא רואה בפרויקט ניצנים תוכנית משלימה לתפיסה החינוכית שהרשות מתווה. בשילוב כוחות ואיגום משאבים למימוש המטרות.

סגן ראש העיר שמעון חזן ומ"מ יו"ר קרן קריית מלאכי לפיתוח: "אנחנו חייבים להיערך לשנת הלימודים הבאה כאילו לא תהיה קורונה ולחילופין להכין תוכנית מגרה בשגרת קורונה, כדי שלא נופתע כפי שהופתענו עם פרוץ הקורונה ולאחר מכן עם חידוש הלימודים. בקרוב נתכנס שוב כדי להציג את התוכנית לשנה הבאה על פי תרחישים שונים. הצהרונים הם לא עוד פעילות צדדית למערכת החינוך, אני רואה בה חלק אינטגרלי ממערכת החינוך ותוספת משמעותית בהעשרת עולמו של הילד. אני מודה לכל הצוותים החינוכיים העובדים בתוכנית, למוטי אברג'ל המנהל האדמיניסטרטיבי, לגננות ולסייעות העושים עבודת קודש".

צילום: עיריית קריית מלאכי

חידושים לתוכנית ניצנים