הקלות לטובת דיירי נאות הכפר

ועדת המשנה לתכנון ובנייה קריית מלאכי קיבלה מספר החלטות לטובת דיירי נאות הכפר. יו"ר הוועדה ראש העיר אליהו זהר: "אלו שורה של הקלות שישפרו את איכות החיים בנאות הכפר"


ביום ראשון השבוע התכנסה לדיון החודשי במהלכה עלה לדיון בקשה של חברת "תורן הבית שלך בע"מ"  המבקשת להתחיל את הבנייה בשכונת 'נאות הכפר'. החברה ביקשה הקלות ביניהם תוספת של 4 יחידות דיור ותוספת קומה וחברי הוועדה אישרו את ההקלות בתנאים. בין התנאים שדרש ראש העיר זו הגדלת המעלית כך שתתאים ל-8 אנשים במקום 6, תוספת מחסן קומתי ובחירת עצי נוי יחד עם אגף שפ"ע- בכדי שלא יזיקו לריצוף ולא ינשירו פירות. חברי הוועדה אליאור עמר ונדב ויצמן ביקשו להוסיף גם שער חשמלי ורשת למניעת יונים על חשבון הקבלן. על התנאים עברו פה אחד.

שכונת 'נאות הכפר' ממוקמת סמוך לשכונת בן אהרון, לכיוון כיכר באר טוביה ותכלול כ-280 יחידות דיור בסך הכל. בשלב הראשון שנמצא בשלבי פיתוח ייבנו כ-140 יח"ד מתוכן 26 מגרשים בתוכנית 'בנה ביתך והשאר בבנייה רוויה. בשלב השני שיצא למכרז בהמשך, ישווקו שאר הדירות.

השכונה תיבנה במסגרת תוכנית "מחיר למשתכן"- חוד החנית של ממשלת ישראל להורדת מחירי הדיור ובהובלת משרד האוצר, משרד הבינוי והשיכון ורמ"י. מטרת התוכנית היא להקל על משפחות צעירות לרכוש דירה ראשונה בתנאים מועדפים בהנחה של 200 אלף שקלים ממחיר השוק, לכל הפחות. תושבי קריית מלאכי קיבלו עדיפות של 20% מסך הדירות אולם בפועל מספר המשפחות הצעירות שהצליחו לרכוש גדול בהרבה.

ראש העיר אליהו זהר המכהן גם כיו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה: "ההחלטות שהעברנו ייטיבו עם הדיירים וישפרו את איכות החיים בשכונת נאות הכפר. על פי הנתונים שבידינו למעלה מ-50% מהדיירים הם תושבי העיר וזה מעיד על אמון של הזוגות הצעירים בקריית מלאכי. הם ערים לשינויים הרבים שעוברת קריית מלאכי ובוחרים להמשיך את חייהם בעיר".

נאות הכפר1.jpe