הקלה משמעותית למצוקת החנייה

מועצת העיר קריית מלאכי אישרה אמש היתר לחנייה בין היתר באדום לבן ועל חצי מדרכה ברחובות צדדיים בשעות הלילה וסופי שבוע, בתנאים. החלטה זו הגיעה בכדי להקל על מצוקת החנייה אחרי שעות העבודה. יוזם ההצעה: מ"מ ראש העיר עו"ד צלי מזרחי


מועצת העיר אישרה ביום שלישי השבוע ברוב קולות הקלות לחנייה ברחובות פנימיים של קריית מלאכי. ההקלה מתירה חנייה בשעות הלילה גם באדום לבן, על מדרכות או שני גלגלים על מדרכה וכן בתחנות אוטובוס. ההקלות יהיו בתנאים ברורים ביניהם: שבכל מקרה יהיה מעבר להולכי רגל, כיסא גלגלים ולעגלת תינוק, לא על חניית נכים, בתחנות אוטובוס, רק מעבר לשעות הפעילות של הקווים, לא בצומת ובתנאי שלא מפריע לתנועה.
בכוונת ראש העיר אליהו לקדם תכנית אב לחניה, במסגרתה מאותרים מגרשים המאפשרים הקמת חניונים, ותיבדק היתכנות כלכלית למתקני חניה מתקדמים כפי שיש בערים רבות בעולם. "עד שנקים חניונים נוספים ונגבש את תוכנית האב לתחבורה, יהיה שינוי במדיניות אכיפת החניה בעיר" אמר ראש העיר אליהו זהר "כל עוד ישנו מחסור חמור במקומות חניה, האכיפה ברחובות מגורים ובפנים השכונות תהייה מתחשבת וייעשה מאמץ שלא להקשות על התושבים".
ראש העיר חזר והדגיש כי המדרכות שייכות בראש ובראשונה להולכי הרגל וביניהם ילדים, קשישים, הורים עם עגלות, אנשים עם מוגבלות ולמעשה כולם. "כולנו בסופו של דבר הולכי רגל. פגיעה בזכות הבסיסית הזאת להליכה נעימה ובטוחה במדרכה תוך ביצוע עבירה תחייב אכיפה לרבות גרירה בנסיבות מסוימות" סיכם ראש העיר.
יוזם ההצעה מ"מ ראש העיר עו"ד צלי מזרחי הוסיף: "חשוב להבין שבן אדם שמגיע בסוף יום עבודה ומחפש חנייה הוא לא עבריין, הוא במצוקה. לדוגמה דייר ברחוב בן אהרון בן שמגיע אחר הצהריים ויש לו חנייה אחת, הוא בבעיה. ברחוב יש פחות מ-20 חניות ברחוב למעל 100 יחידות דיור, וזו בעיה. בדקנו את הנושא ברשויות נוספות, ואם בירושלים ותל אביב הגדולות מאשרות חנייה ברחובות צדדיים, אין סיבה שתושבי קריית מלאכי לא ייהנו מהקלות בשעות ובתנאים שצוינו". בשלב הבא תתקיים ישיבה עם תחנת המשטרה בעיר, כדי לתאם איתם את כל הפרטים.
 
צילום: עיריית קריית מלאכי
 
ההצבעה על הקלות החנייה לתושבים.jpe