יער עירוני בקריית מלאכי


חשבתם פעם על יער עירוני? אז כן יש כזה והוא ננטע בקרית מלאכי. העיר הראשונה שבה נטעו עצים בשטח של כשישה דונמים בעיר.
ראש העיר שמע שקק"ל יוצאים בפרויקט הנקרא "יער עירוני" ומיד הפעיל את שיטת אליהו זוהר, נפגש ללא דיחוי עם מנהל האזור בקק"ל ושכנע אותו להתחיל ללא דיחוי בקרית מלאכי.
המקום הנבחר הוא בשכונת הסביונים על גדות נחל האלה שהולך להשתקם ולהפוך לפנינה אקולוגית. המקום נבחר לאחר סיור של ראש העיר עם מנהל האזור, מנהל אגף שפ"ע ומוביל הפרויקט מטעם העירייה והמקום נבחר כמקום הטוב ביותר למקם את היער.
קק"ל סיפקה מעל 200 עצי יער מסוגים שונים והעירייה השקיעה בתשתיות , מערכות השקיה וספסלים לטובת ציבור המבקרים. יותקנו מנגלים ושולחנות פיקניק. החניה תהיה מוארת בלילה וכמו כן כאשר היער התעבה (כשנתיים) יותקנו מתקני קמפינג נוספים ושקתות מים.
"נסים גלעם מנהל אגף שפע ומוביל הפרויקט: "ראש העיר גייס את קק"ל להכיר בקריית מלאכי כמי שראויה שיהיה לה יער עירוני שכזה. זוהי ההתחלה מבחינת ראש העיר. כמי שמונה להוביל את הפרויקט אני נרגש מאד לראות את הדבר מתבצע הלכה למעשה, משיחות עם ראש העיר אני יודע שזוהי רק ההתחלה ומצפה לבאות. אני נרגש כי אני זוכר שהיה מן יער לא קטן בתוך העיר שנזכרים בו לא מעט מוותיקי היישוב".
 
ראש העיר אליהו זהר: "כיף לראות את היער קורם עור וגידים, פנינת טבע כיפית לתושבים שמתחברת יחד עם נחל האלה ועם הפארק ליד שכונת הסביונים, יש לי תוכניות רבות לשכונה זו ו, לאזור ולעיר בכלל והרבה מזה קשור לירוק ולטבע. מצפה בכיליון עניים שהעצים יצמחו ונוכל כולם ליהנות מהיופי הזה. אני פונה לכולם לשמור על פנינת הטבע הזו, תודה לקק"ל ותודה למנהל האזור ולאיש שלנו בשטח נסים גלעם ועובדי שפע על העבודה המסורה"
 

יער קריית מלאכי

יער קריית מלאכי 1