קיץ במרכז צמי"ד

מרכז צמי"ד למשפחה הפעיל במהלך הקיץ הצגות לילדים עם צרכים מיוחדים. לאחרונה נפתחה קבוצת הדרכה עם המנחה הילה אוחיון. "אני לא מוותרת על המפגשים האלה" סיפרה אחת האמהות


במהלך הקיץ התקיימו מספר מפגשים והצגות למשפחות לילדים עם צרכים מיוחדים (צמי"ד). מרכז צמי"ד למשפחה פועל תחת היחידה לעבודה קהילתית והתנדבות באגף לשירותים חברתיים ומציע להורים, האחים ואף הסבתות והסבים מגוון שירותים המותאמים לצרכיהם.

ביום שני שעבר התקיימה ההצגה 'ירושלים ואני' במהלכה שחקן גילם מספר דמויות מרכזיות מההיסטוריה של העיר ירושלים ההצגה התקיימה לפי הנחיות התו הסגול תוך שמירה על בריאות המשתתפים. הצגה זו הינה אחת ממגוון תוכניות שהמרכז למשפחות להן ילדים עם צרכים מיוחדים במהלך השנה.

"בשיחות שערכנו עם ההורים עלו אתגרים רבים בהתמודדות עם ילדי צמיד ועל כן פתחנו קבוצת הדרכה ותמיכה" מספר עו"ס רותם מזרחי מנהל צמי"ד. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע בהתאם להנחיות ועוסקת במגוון נושאים המעסיקים את ההורים בהתמודדות היומיומית. את הקבוצה מובילה המנחה הילה אוחיון מומחית בתחום הצרכים מיוחדים ובעצמה אם לילד עם צרכים מיוחדים.

ההורים מעידים כי קבוצה זו תורמת להם רבות ועל אף המצב אינם מוכנים לוותר על המפגשים. "אני לא יוצאת מהבית לשום מקום, אולם על המפגשים של הקבוצה, אני לא מוותרת" סיפרה אחת האמהות.  בימים הקרובים נערכים בצמי"ד לפתיחת קבוצות נוספות עבורכם ההורים.

רותם מזרחי: "אנו מזמינים אתכם לקחת חלק במרכז שוקק חיים, מלא בפעילויות עבור אחים לילדים עם צרכים מיוחדים, קבוצות הדרכה ותמיכה להורים והמון פעילויות מגוונות לאורך השנה בהתאם לצרכים שאתם מעלים. אני זמין עבורכם בכל עת 050-8684035".

צילום: עיריית קריית מלאכי

פעילות במרכז צמיד