כנס הכנה לעולם האקדמיה

שלום שנה א'


עשרות סטודנטים מקריית מלאכי השתתפו בכנס הכנה לעולם האקדמיה "שלום שנה א'". בעקבות הנחיות משרד הבריאות ובכדי לאפשר לכולם להשתתף, התקיים המפגש ב-ZOOM. הכנס מתקיים מדי שנה על ידי מרכז הצעירים בעיר, לקראת פתיחת השנה האקדמית.

מטרת הכנס הייתה להקנות כלים מעשיים שיסייעו לסטודנטים תושבי קריית מלאכי, במהלכו אף שמעו הרצאה של הפסיכולוגית התעסוקתית אורית כהן. הסטודנטים קיבלו כלים למיומנויות למידה בכיתה וכן מיומנויות ללימודים המקוונים בעידן הקורונה. טיפים לארגון זמן, מהו סדר עדיפויות הנכון, צמצום הפער בין רצוי למצוי ורכישת כלים מותאמים לבעלי לקויות למידה. את הכנס הובילה שרה (אסתר) אלמו, רכזת תוכנית 'הישגים להשכלה גבוהה' במרכז צעירים, אשר גם דאגה לגייס את הסטודנטים הצעירים. 

בנוסף, ניתן לסטודנטים מידע רחב על מלגות הרלוונטיות עבורם. בסיום הכנס הסטודנטים הביעו את התרשמותם החיובית והערכה רבה על כך שההרצאה הייתה מעשירה ומלמדת.

שרה (אסתר) אלמו, רכזת השכלה גבוהה: "הכנס היה מלמד ואני בטוחה שהסטודנטים שהשתתפו יעשו שימוש בכלים שרכשו. אני מצפה שצעירים וצעירות נוספים יגיעו אלינו יקבלו ייעוץ וליווי בצעדיהם הראשונים בעולם האקדמיה. השכלה גבוהה היא מפתח להצלחה והיא זו המאפשרת צמצום פערים חברתיים ומוביליות חברתית".