עיר ירוקה, זה בידיים של כולנו!


עיריית קריית מלאכי באמצעות צוות עובדים בניהול האגף לשירותים חברתיים יזמה מעל 1,300 פניות למאומתי קורונה לדרישה בשלומם ודאגה לטיפול בצורכיהם, זאת בכדי להקל ההתמודדות עם המחלה והבידוד. הטיפול כלל מאות פניות לסיוע בתרופות, מזון, משלוחים, השלכת פסולת ואף הורדת הכלב לטיול. טופלו עשרות מקרים שהצריכו התערבות וסיוע ביציאה למלוניות אל מול קופות החולים ופיקוד העורף וכן טופלו בקשות עזרה במעבר מבודדים וחולים מבית לבית. עשרות ערכות יצירה חולקו למשפחות, וסלים מתוקים של עידוד בבידוד לילדים מאומתים.
 
בנוסף, האגף מנהל מערך לקשר עם הקשישים. מעל 300 קשישים בעיר בקשר רציף עם מתנדבים ועובדי עירייה ״מאמצים״ אשר דורשים בשלומם בקביעות ומסייעים בהתאם לצורך. לבנה רשיד יו"ר ויצ"ו קריית מלאכי גייסה מתנדבים רבים כולל דוברי אמהרית להעמקת הקשר עם הקשישים. "מאז שהתחילו לפרסם על קשישים שנפטרים לבדם בביתם החלטתי להתגייס לנושא" סיפרה רשיד השבוע "לא יכולתי לשאת את הטרגדיות הללו ולשמחתי התגייסו מתנדבים ומתנדבות וכך אנו בקשר עם קשישים באופן קבוע". מנהלת האגף לשירותים חברתיים יואלה תבור הוסיפה: "זו שעתם היפה של ארגוני המתנדבים שלנו אשר מחבקים את האוכלוסייה הוותיקה בעיר".
עיריית קריית מלאכי מפעילה צוות עובדים ומתנדבים לרשות התושבים. בכל בעיה או שאלה ניתן לפנות למוקד העירוני בחיוג 106 או בטלפון 08-8500818.
במהלך השבוע האחרון טיפלו פקחי העירייה בלמעלה מ-20 תלונות על התקהלות אסורה והפרות בידוד. התקיימו ביקורות ב-30 בתי עסק לשמירה על התו הסגול ואכיפת אי עטיית מסכות במרחב הציבורי.
בנוסף, משטרת קריית מלאכי ביצעה סיורים רבים ואכפה התקהלויות, עטיית מסכות והפרות שונות. סך הכל חולקו 183 דוחות במהלך חול המועד סוכות ושמחת תורה.
 
"אנחנו יכולים לקיים ישיבות תכופות, לנתח את הנתונים, לחייג למאומתים ולדרוש בשלומם, לפנות חולים למלונית גם שעתיים לפני שבת, פיקוד העורף ימשיך להגיע לכאן מדי יום וההסברה אליכם התושבים תפורסם בדף הפייסבוק העירוני מסביב לשעון" אמר ראש העיר אליהו זהר השבוע "אבל כדי לצאת מעיר אדומה אנחנו חייבים את שיתוף הפעולה שלכם התושבים! אנא הקפידו על ההנחיות ודווחו לנו על הפרות, זה לטובת כולנו".
 
צילום: עיריית קריית מלאכי
 
ישיבת קורונה