התוכנית עבדה- קריית מלאכי ירוקה

ביום שבת האחרון קריית מלאכי נבצעה בירוק באופן סופי. קריית מלאכי היא אחת הערים שביצעה את המעבר מאדום לירוק באופן המהיר בישראל. ראש העיר אליהו זהר: " קשה להגיע לפסגה, אך קשה יותר לשמור עליה. המשיכו להקפיד על ההנחיות ורק כך נוכל לשמור על קריית מלאכי ירוקה"


מאדום לירוק תוך שבוע: קריית מלאכי נבצעה ביום שבת האחרון בירוק זאת לאחר ששבת קודם היתה בצבע אדום. כזכור, ביום שישי ה-16 לאוקטובר העיר היתה תחת איום סגר ורק לאחר שראש העיר אליהו זהר הציג את התוכנית שהחלה קודם לכן ואת מגמות השיפור, הוחלט שלא להכניסה. בד בבד התעקש ראש העיר שלא לפתוח את הגנים לפני בדיקת קורונה של כל הסייעות וגננות הצהרונים. בשבוע שעבר התגלו 2 סייעות חיוביות והמהלך התברר כמוצדק. בפיקוד העורף שיבחו את המהלך שהובילה קריית מלאכי- היחידה במחוז.

המשל"ט העירוני ממשיך את עבודתו בפילוח נתונים והסברה ממוקדת, מבצעי הבדיקות המשיכו גם השבוע בימים שלישי ורביעי ומאות תושבים הגיעו להיבדק.

לקראת החזרה ללימודים של כיתות א'-ד' החליט ראש העיר כי כל הכיתות ילמדו 5 ימים בשבוע ולא 3 כפי שקבע משרד החינוך, זאת בכדי להקל על ההורים העובדים. ראש העיר קרא למורות ולמורים להגיע ולהיבדק לפני פתיחת שנת הלימודים ולצמצם את היקף ההדבקה ככל שניתן.

ראש העיר קריית מלאכי אליהו זהר: "ההתעקשות על יישום התוכנית שלנו היא זו ששכנעה את פרופ' רוני גמזו להמליץ על התרת הסגר מעל קריית מלאכי למרות שהעיר היתה אדומה ובניקוד גבוה במודל. קריית מלאכי היא אחת הרשויות שעשו את הדרך המהירה ביותר בישראל במעבר מאדום לירוק ואני שמח בשיתוף הפעולה המלא של תושבי עירנו. קשה להגיע לפסגה, אך קשה יותר לשמור עליה ולכן תושבים יקרים המשיכו להקפיד על ההנחיות ורק כך נוכל לשמור על קריית מלאכי ירוקה".

צילום: עיריית קריית מלאכי