קריית מלאכי קונים מקומי!

עיריית קריית מלאכי ומרכז הצעירים פועלים בחודשים האחרונים לקידום קנייה מקומית. בתוכנית: פרסום בעיתונות, סרטון ויראלי עם כוכבי המרוץ למיליון, אינדקס עסקים ובקרוב גם אגף לקידום עסקים. ראש העירייה אליהו זהר: "הבטחתי לסוחרים שהעירייה תעמוד לימינם בימים של משבר


בעקבות המשבר הפוקד את בעלי העסקים בעיר, עיריית קריית מלאכי ומרכז הצעירים מובילים תוכנית רחבה במטרה לקדם את נושא הקנייה המקומית בעיר למען העסקים המקומיים. אחד הצעדים הראשונים היה קמפיין להגברת המודעות לקנייה מקומית שהופץ בעיתונות וברשתות החברתיות תחת הסלוגן: "קריית מלאכי קונים מקומי".
 
השלב השני כלל סרטון מקורי בכיכובם של צמד האחים תושבי העיר–  ניסים דוד ואוראל אלימלך,  הפיינליסטים של הריאליטי "המרוץ למיליון". בסרטון נראו אוראל וניסים עומדים בפני משימה נוספת וחשובה לא פחות: לתמוך בכלכלה המקומית. השניים סיירו ברחבי העיר והציגו את הסחורה האיכותית והייחודית של בעלי העסקים בעיר, מתוך מטרה לעודד את התושבים לנהוג באותה הדרך ולשמש דוגמא במשימה החשובה. הסרטון הפך לוויראלי ברשת והסוחרים הגיבו בסיפוק רב.
 
הצעד הבא היה הכוונה וסיוע של בעלי העסקים בזכויות המגיעות להם בהנחה מארנונה, מענקים, מימון והלוואות. ההרצאה המקוונת הועברה על ידי מעוף- הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים ובה השתתפו עשרות בעלי עסקים מהעיר. "הרצאה זו חידדה עוד יותר את ההבנה שצעדים כאלו הם משמעותיים ופותחים ערוצי תקשורת טובים ומחזקים את הזיקה של התושבים לרשות ושל העסקים לעיר" אמרה רות יהל רכזת פיתוח קריירה במרכז הצעירים, המובילה את חיזוק הקשר.
 
בנוסף, בעלי העסקים בעיר התבקשו להירשם לאינדקס עסקים חדש שייפתח באתר העירייה ובו ניתן יהיה לקבל את כל המידע על כל העסקים בעיר, כולל פרטים ותמונות. לאור ההצלחה, בעירייה הוחלט לפתוח אגף לקידום עסקים בעיר, אשר יפעל לתרום לטיפוח המרחב העסקי תוך ייזום פעולות לפיתוחם והעצמתם של העסקים. האגף יהיה מחויב לפעול בשיתוף פעולה מלא עם העסקים בעיר, תוך מתן שירות אישי, מהיר, חדשני ויצירתי על מנת לשפר את העסקים הקיימים ולהביא לפתיחתם של כמה שיותר עסקים חדשים בעיר.
 
ראש העיר קריית מלאכי אליהו זהר: "בעיצומו של משבר הקורונה נפגשתי עם ועד הסוחרים והבטחתי להם שהעירייה תעמוד לימינם בימים הללו, מעבר לפטור מארנונה שהגיע בסיוע משרד הפנים. בקרוב נקים גם אגף לקידום עסקים ואני קורא לכל הסוחרים להצטרף לאינדקס העסקים של העירייה הצפוי לצאת לדרך בקרוב".
 
מנהלת מרכז צעירים ליאת פטיטו: "נמשיך לתמוך ולעודד קניה מקומית על מנת לתת כתף לסוחרים שלנו להתגבר על משבר הקורונה. צוות המרכז פועל רבות כדי לקדם בעלי עסקים וצעירים עצמאיים והרווח היא כמובן של כולנו"
 
 צילום: עיריית קריית מלאכי
 
אוראל וניסים