מחבקים את הוותיקים


היחידה לעבודה קהילתית והתנדבות באגף לשירותים חברתיים קריית מלאכי מובילה מיזם עירוני בשם 'אמץ ותיק'. מזה מספר חודשים מתנדבים- תושבי העיר, אשר חלקם אזרחים ותיקים בעצמם, יוצרים קשר טלפוני רצוף עם סריגה משתופת עם הקשישהאזרחים ותיקים ומפיגים את בדידותם.
"כולנו יודעים שהקהילתיות ותחושת המשפחתיות הם המאפיינים הבולטים בקריית מלאכי וזאת ניתן לראות גם במיזם זה" אומרת אורטל עזריאל מנהלת היחידה לעבודה קהילתית והתנדבות. לדבריה, המתנדבות החליטו 'להגדיל ראש' ולאפות עוגות לכבוד שבת לאזרחים הוותיקים עימם הן בקשר. אחת המתנדבות מינפה את כישורי הסריגה שלה ורכשה צמר לטובת שיעורי סריגה משותפים עם האזרחית הוותיקה עמה היא בקשר. לבנה רשיד יו"ר ויצ"ו קריית מלאכי גייסה מתנדבים רבים, כולל דוברי אמהרית להעמקת הקשר עם הקשישים. "מאז שהתחילו פרסומים על קשישים שנפטרים לבדם בביתם, החלטתי להתגייס לנושא" סיפרה רשיד "לא יכולתי לשאת את הטרגדיות הללו ולשמחתי התגייסו מתנדבים ומתנדבות ואנו יוצרים עימם קשר באופן קבוע".  לאחרונה התקבלה בעיריית קריית מלאכי תרומה מברזיל של עציצים עבור בני הגיל השלישי ואלו חולקו למשפחות על ידי המתנדבים.
המתנדבים מספרים על תחושת סיפוק ומשמעות בפרט בימים אלו. אחת מהן היא יפה יפה מסילתי  שסיפרה כי היא מחכה לשיחות הטלפון "נוצר בנינו קשר מיוחד ואני כלל לא מרגישה שאני מתנדבת, אלא חברה". למיזם 'אמץ ותיק' שותפים ויצ"ו, רכזות שכונה, מועצת נשים עירונית ומדרשת רוני.
רוצים לאמץ אזרח ותיק? חייגו: 050-5776584 גל בן יעקב רכזת התנדבות
 
 
 
צילום: עיריית קריית מלאכי
 
 
 

לבנה רשיד בשיחה עם קשישים