פארק נחל האלה יוצא לדרך

נחל האלה החוצץ בין קריית מלאכי למושב כפר אחים מוכר לתושבי האזור בעיקר כקרקע נוחה למפעלים וקבלנים שזרקו פסולת מסוגים שונים. לאחרונה החלו עבודות לשיקום תוואי הנחל והקמת פארק ענק בסמוך לקריית מלאכי. עלות הפרויקט: 9 מיליון שקלים


שיקום הנחל הסמוך לקריית מלאכי הוא חלק מתוכנית רחבה של רשות הניקוז, לשיקום תוואי הנחל משכונת גבעת הסביונים בקריית מלאכי ועד לאזור צומת קסטינה. תוואי הנחל נושק לקריית מלאכי והמועצה האזורית באר טוביה.

הפארק החדש שיקום באזור הנחל יכלול מסלולי אופניים, שבילים להולכי רגל, פינות פיקניק עם ספסלים ופינות ישיבה- טובלים בירק, עצים ומים זורמים בחורף. הפרויקט יכלול את ניקוי הנחל, ביצוע תוכנית נופית, וביצוע תוכנית חינוכית בהשתתפות אגף החינוך בעיריית קריית מלאכי.

העבודות החלו בסמוך לפארק הסביונים שם יושקעו כתשעה מיליון שקלים והעבודות צפויות להסתיים בתוך כחצי שנה. בעתיד הרחוק מתוכנן להמשיך עם העבודות לפארק ענק שיימשך מאזור המועצה האזורית יואב שם תוקם שכונה חדשה של קריית מלאכי בשם 'רובע האלה' ע"ש הנחל הנושק לאזור זה ועד לאשדוד. המקום ישרת מבקרים רבים עם אפשרויות הסעדה, בילוי והופעות. פרויקט נחל האלה הנוכחי מבוצע בשיתוף של רשות הניקוז וקק"ל.

נועם רווחה מהנדס העירייה: "הקטע המדובר הוא חלק מפארק עתידי שתחילתו במועצה האזורית יואב ועד אשדוד. לא רבים יודעים, אך סמוך לקריית מלאכי קיים גשר רכבת שהוקם בשנת 1917 על ידי מהנדסים גרמנים עבור הצבא העות'מאני. המקום ישרת את תושבי העיר ומחוצה לה ואני שמח שלאחר שנים רבות של הזנחה, הנחל יזכה לשיקום וחידוש שישפיע על העיר כולה".

ראש העיר אליהו זוהר: "כיף להניח עוד אבן פינה על תוכנית נוספת שהולכת ונרקמת בעיר ומתווספת למרכז המסחרי, הקאנטרי, בית קק"ל מגרשי המשחקים ועוד. בקרוב למשפחות קריית מלאכי תתווסף אופציה נוספת לבילוי. בדמיוני אני רואה משפחות המגיעות מכל חלקי הארץ השונים לבלות במקום שקט, הרחק מרעשי העיר, להיות יחד עם משפחתם, ללכת לאורך המסלולים או לרכוב עליהם עם אופניים. אני מודה לקק"ל ולרשות ניקוז לכיש על השקעתם".

צילום: רשות הניקוז

עבודות בנחל האלה