מוכנים לאזרחות


בשבוע שעבר התקיימה סדנת הכנה לאזרחות בה השתתפו עשרות חיילים תושבי העיר, לקראת שחרורם משירותם הצבאי.

בשונה משנים קודמות, הסדנא הותאמה למצב הנוכחי והתקיימה ב- ZOOM. הסדנא הייתה בת ארבעה מפגשים, שמטרתם להעניק למשתתפים כלים ומיומנויות להתמודדות נכונה מול האתגרים הרבים באזרחות לפני שהם מתחילים את חייהם כאנשים בוגרים ועצמאיים.

כל אחד מהמפגשים עסק בנושאים חשובים מאוד, כגון שיקולים בבחירת מקצוע, טיפים לכתיבת קורות חיים והכנה לראיון עבודה, בניית תקציב אישי והתנהלות כלכלית נכונה והרצאת זכויות חיילים משוחררים. התכנים בסדנא הועברו על ידי מנחות מקצועיות מטעם חברת "תורן" בנוסף להרצאה חיצונית של משרד הביטחון.

הסדנאות מתקיימות בקריית מלאכי פעמיים בשנה מזה כ-12 שנים, בדרך כלל במתנ"ס העירוני, הודות לשיתופי פעולה בין מרכז הצעירים, עיריית קריית מלאכי, האגף והקרן לחיילים משוחררים, משרד הביטחון, צה"ל וקרן גרוס.

את הסדנא הובילה אור וקנין, ראש תחום חיילים משוחררים במרכז הצעירים: "הסדנא היא כלי נפלא שאנחנו יכולים להעניק לצעירים שלנו, לסייע להם להתאקלם באזרחות ולהכווין אותם לדרך צלחה". מוסיפה אור ואומרת: "הסדנא היא רק תחילת הדרך עם החיילים המשוחררים ושם מתחיל הקשר של מרכז הצעירים עם צעירי העיר מכאן הם ימשיכו באופן פרטני ויקבלו ייעוץ וליווי אישי בכל הקשור לזכויות, מלגות, אקדמיה, לימודי מקצוע, ועוד, ומוזמנים לקבל שירות מכל צוות מרכז צעירים. אנחנו כאן בשבילם".

צילום מסך: מרכז צעירים

צילום מסך- מרכז צעירים