רצים ל"יוון"

1,480 קילומטרים גמעו יחד תלמידות ותלמידי בתי הספר בקריית מלאכי. קצת יותר מהמרחק לאי השכן בקו אווירי. בתי הספר הזוכים קיבלו 5,000 שקלים לרכישת ציוד ספורט


מרוץ בתי הספר הגדול יצא לדרך לפני כשבועיים במהלכו צברו התלמידים קילומטרים של ריצה באמצעות אפליקציה ייחודית. הרעיון היה לקיים אירוע ספורטיבי במסגרת מגבלות הקורונה ובעיקר לגרום לילדי קריית מלאכי לחלץ עצמות ולעזוב את המסכים. כל תלמיד יכול היה לצרף גם בני משפחה וכך האתגר של בתי הספר גדל. את הרעיון הגתה רכזת לב אוהב ומנהלת מחלקת הספורט בעירייה, יעל צובארי.

במקום הראשון מקרב בתי הספר היסודיים זכה בית הספר הראל אשר יחד עם המורים וההורים הגיע ל-668 ק"מ. בקרב התיכונים הגיע בית החינוך אמי"ת למקום הראשון עם 337 ק"מ. במחלקת הספורט ציינו לטובה גם את בית ספר נצח ישראל אשר הגיע ל-350 ק"מ. כל בית ספר שהגיע למקום הראשון קיבל פרס בשווי 5,000  שקלים לרכישת ציוד ספורט עבור התלמידים. המדידות והביקורות נעשו בעזרת אפליקציית TREASURE HIT אשר מלכתחילה נועדה למשחקי דרכים כמו "חפש את המטמון", והותאמה למרוץ בתי הספר הגדול של קריית מלאכי. המדידות בוצעו במסלולים שהוגדרו מראש, כולל סרטוני הדרכה ונקודות ציון ברורות. סך הכל גמעו התלמידות והתלמידים, מורות והורים 1,480 ק"מ! מרחק שווה ערך למרחק מישראל לאי השכן יוון.

*יעל צובארי מנהלת תוכנית 'לב אוהב' ומנהלת הספורט ברשות אמרה:* "הקורונה על כל מגרעותיה היא הזדמנות עבורנו לחשוב מחוץ לקופסה. בשבוע הבא אנחנו מתחילים במיזם 'קריית מלאכי מדוושת" לעידוד הנסיעה באופניים. אני מודה לכל בתי הספר ששיתפו פעולה, למורות והמורים לחינוך גופני, למנהל אגף החינוך ד"ר אבי אדרי מנהל וכמובן לתלמידות והתלמידים"

צילום: עיריית קריית מלאכי