תלמידי גימנסיה דרכא מפיצים אור בבתי ותיקי העיר

תלמידי גימנסיה דרכא יוצאים בכל יום חמישי לבתי ותיקי קריית מלאכי, לחלק חלות ועוגות מעשה ידיהם. השבוע הדליקו התלמידים נרות חנוכה יחד עם הקשישים. הפרויקט רכש לו אוהדים רבים והתלמידים, המורים והקשישים מחכים לאירוע המיוחד בכל שבוע


מידי שבוע תלמידי גימנסיה דרכא אופים בבית הספר עוגיות וחלות ומחלקים אותם בימי חמישי, לקראת השבת. בהתרגשות רבה מגיעים התלמידים לבתי הקשישים, שומעים סיפורים מהימים ההם ומהזמן הזה, חולקים חוויות ומשוחחים.

המיזם הוקם לפני כחודש כאשר במהלכו חולקו עשרות עוגות ברחבי העיר. משבוע ושבוע עולה מספר המשתתפים במיזם המוצלח. "בכל יום חמישי אני מגיעה לביה"ס בהתרגשות ובהתלהבות רבה, לאפות חלות שישמחו את בני הגיל השלישי" אומרת תלמידת כיתה י"ב בתיכון "העבודה יחד עם חברי לכיתה הופכת את החוויה למשמעותית ומיוחדת, ונוצרת הרגשה של נתינה. משבוע לשבוע אני לומדת ומכירה יותר ויותר את ותיקי העיר. אנחנו תורמים להם ויחד עם זאת בהחלט "נתרמים" מהחוויה המשותפת".

מיכל חזן, מנהלת גימנסיה דרכא: "לקראת חג החנוכה, אני גאה לצאת יחד עם תלמידי ולהאיר את החג לקשישים בודדים בכל הארץ. המיזם הוא ערכי ומרגש ומאפשר שיח וקשר בין דורי ייחודי ויוצר תוצר שמשמעותו חשובה למשתתפים. אני גאה בתלמידים שהתגייסו למען האזרחים הוותיקים ואני מזמינה את הציבור הרחב להצטרף לפעילות הערכית לאורך כל השנה".

-אודות רשת דרכא-

דרכא היא רשת בתי ספר תיכוניים שהוקמה בתמיכת משרד החינוך ובעידודו על מנת לחזק את בתי הספר בפריפריה הגאו-חברתית במדינת ישראל, בדרכם להיות מוסדות חינוך מובילים בתחום החינוך העל יסודי. מנתונים שפורסמו על ידי משרד החינוך בשנים האחרונות עולה כי רשת דרכא מדורגת במקום הראשון כרשת החינוך המובילה בישראל.

רשת בתי הספר דרכא כוללת בתי ספר מקהילות שונות בחברה הישראלית ופועלת לחיזוק המרקם החברתי במדינת ישראל. הרשת מלווה במועצה ציבורית הכוללת אנשי רוח, חינוך ועשייה מובילים בחברה הישראלית.

צילום: גינמסיה דרכא