מאירים את העיר

ארועים רבים התקיימו ברחבי קריית מלאכי במהלך חג החנוכה, בסימן 'מאירים את העיר'. שתילת גינות ציבוריות, חלוקת כרבוליות לתושבים ותיקים ומסיבת חנוכה לילדים עם צרכים מיוחדים, הם רק חלק מרשימה ארוכה של פעילויות. במרכז החגיגות הופיע D.J אור אזולאי ולהטטונים ברחבי


שיתוף הפעולה שהובילו היחידה לעבודה קהילתית והתנדבות באגף לשירותים חברתיים, מחלקת נוער עירונית וקהילת הסטודנטים תוצרת הארץ הביאו לכך שחגיגות חג החנוכה החלו בשבוע קודם.

"בכדי לקיים עשייה משמעותית ומקיפה בעיר, שיבצנו שש תנועת נוער וסטודנטים מתוצרת הארץ בשש מנהלות השכונה הפזורות בעיר" מסבירה אורטל עזיראל מנהל היחידה לעבודה קהילתית "יחד ערכנו שלל פעילויות בשכונות". רשימת החגיגות הגדולה היא ארוכה: ציורי רצפה, פעילויות יצירה למשפחות, חלוקת כרבוליות ו-450 חנוכיות לאזרחים ותיקים שהתקבלו כתרומה מחב"ד, מסיבת חנוכה במועדון אנשי הדממה, ערב נשים, חלוקת סופגניות לילדי גן עם צרכים מיוחדים, הקמת גינות עם תושבים מחומרים ממוחזרים, הדלקת נרות שכונתית, מסיבת חנוכה במועדוני הקשישים, יוזמה של תושבים לפעילות מהנה בשטחי הבניין שלהם. וזו רק חלק מהרשימה

כמו כן, במרכז צמיד למשפחות לילדים עם צרכים מיוחדים התקיימה במהלך חג החנוכה פעילות עשירה שהתפרסה על פני 6 ימים. החגיגה לילדים עם צרכים מיוחדים כללה בין היתר: סדנת יצירה, סדנה חוויתית לאמהות, הצגה לילדים וסדנת נגרות להורים וילדים במשותף.

שיתוף הפעולה שהובילה היחידה הקהילתית והתנדבות בין התושבים הפעילים יחד עם תנועות הנוער, הסטודנטים, המתנדבים ומנהלות השכונה יצרו פלטפורמה לפעילות עשירה ומגוונת בשכונות בהלימה לצרכי התושבים וכל זאת בהתאם להנחיות משרד הבריאות. במרכז הצעירים יצאו לשמח את עובדי מפעל אופק לאנשים עם מוגבלויות.

האירוע המרכזי בהפקת המחלקה לתרבות וארועים התקיימה ביום שלישי שעבר עם מופע לדים, דרבוקות, משאית ענק ומוזיקה שהקפיצה. במחלקה לתרבות יהודית שיתפו פעולה עם רדיו קול חי והפיקו אירוע ששודר בפייסבוק העירייה ובאתרי האינטרנט. ההופעה מנתה את הזמר החסידי יונתן רזאל יחד עם הזמר והיוצר נאור כרמי.

ראש העיר אליהו זהר: "למרות הקורונה, הצלחנו לקיים אירועי חנוכה רבים בשכונות בהתאם להנחיות. תחת הכותרת "מאירים את העיר" הצלחנו להאיר, לצבוע, לשמח ולרקוד בחג החנוכה. יישר כח ליחידה לעבודה קהילתית, למחלקת התרבות, לנוער, לתרבות יהודית, לצעירים ולמתנ"ס על שיתוף פעולה מדהים לטובת תושבי העיר"