חודש "תעסוקריירה" במרכז צעירים קריית מלאכי

גם בתקופת הקורונה ישנו מרחב הזדמנויות לתעסוקה. במרכז צעירים הנגישו לתושבי העיר אפשרויות רבות בחודש שכולו עוסק בפיתוח קריירה של צעירי העיר וקידומם


לפני כשבועיים נפתח חודש "תעסוקריירה במרכז צעירים קריית מלאכי". את החודש פתחו חברת "עת לדעת" עם הרצאה של בני שחורי "(לא) תלוש מהמציאות" - בהרצאה השתתפו עשרות צעירים וצעירות תושבי העיר במטרה להרחיב את הידע בכל מה שקשור להבנת תלושי שכר לעומקו, קרן פנסיה וחוקי עבודה בתקופת הקורונה.
בהמשך השבוע הושק לראשונה בקריית מלאכי ובמרכז צעירים אתר ייעודי ליריד תעסוקה וירטואלי גדול שכלל עשרות מעסיקים, מגוון רחב של משרות ואפשריות תעסוקה לקידום הקריירה של צעירי העיר. באתר ניתן להתרשם משלל ההרצאות והסדנאות שעוד עתידות להתקיים במרכז צעירים ובלחיצת כפתור  פשוטה להצטרף לקבוצות וואטסאפ שקטות שנועדו להתריע לפני ההרצאה ושליחת עדכונים חשובים לחברי הקבוצה.
בכניסה לאתר ישנו מתחם יריד תעסוקה וירטואלי שאליו יכלו הצעירים להיכנס, לראות את כל המעסיקים, המשרות וכל המידע הנחוץ להם להבנת המשרה והכרת החברה אליה ושם להגיש קורות חיים בקלות רבה . ביום היריד נהנו הצעירים מאפשרות חד פעמית להצטרף לשיחת זום עם כל מעסיק בנפרד, לשאול שאלות ולקבל מידע חשוב על אופי המשרה ועל תהליך הגיוס על מנת להגדיל את הסיכויים שלו להתקבל למשרה הנחשקת.
גם בימים אלו ניתן לגשת לאתר שכתובתו : http://taasuka.i-visual.co.il , להיכנס למתחם היריד הווירטואלי ולהגיש את קורות החיים שלכם בקלות. במידה ונמצאתם מתאימים תקבלו שיחת טלפון מהמעסיק להמשך תהליך הגיוס.
ביום שני התקיימה הרצאה חשובה בנושא קורסים והכשרות מקצועיות- את ההרצאה הוביל מנהל לשכת התעסוקה בקריית מלאכי , רונן ואזנה, שעדכן במידע חשוב אודות "תוכנית השוברים" של משרד העבודה. הצעירים שמעו על "תוכנית סטארטר " המשלבת הכשרה והשמה ללא עלות במגוון תחומים. ובסיום ההרצאה התארחו "קמפוס IL" מטעם ישראל דיגיטלית שחשפו את הצעירים לאתר שלהם ולקטלוג הקורסים החינמיים כדי שיוכלו לצבור העשרה כללית ולגלות עולמות חדשים של למידה חווייתית בזמן ובמקום שנוח להם ולהצטרף לעשרות אלפי סטודנטים שכבר לומדים ומקבלים השכלה אקדמאית וקידום מקצועי שיקפיץ את הקריירה שלהם וייתן להם את כל המיומנויות הדרושות לשוק התעסוקה העכשווי.  
בהמשך השבוע התקיימו במרכז צעירים קריית מלאכי הרצאות וסדנאות נוספות כמו: הרצאתה האישית והכנה של ד"ר הילה קורח- מגישת טלוויזיה, עיתונאית ואשת תקשורת ורופאה שסיפרה על הניסיונות לבנות מכונת זמן, להספיק הכל (כולל שינה וזמן לעצמכם), לחיות טוב ולאורך זמן, שילוב של קריירה ומשפחה וגם על המחיר שהם גובים.
הרצאת מרתקת נוספת שהתקיימה  נקראת "שיטות אפקטיביות לחיפוש עבודה בימי הקורונה" – כלים לשיטות שונות לחיפוש עבודה יעיל ונכון בימי הקורונה, מהי פרואקטיביות בחיפוש עבודה ולמה זה בכלל חשוב? ולמה כדאי לפתוח פרופיל בלינקדאין וכיצד למקסם את הפלטפורמה בתהליך חיפוש עבודה שלכם?    
 
בסיום חודש התעסוקה תתקיים הרצאה מבוקשת במיוחד לימים אלו "ראיונות עבודה בזום" כידוע בעקבות משבר הקורונה שפוקד את העולם ואת עולם התעסוקה בפרט - מעסיקים רבים עוברים לראיונות עבודה באופן מקוון. הסדנה נועדה להכין את הצעירים וללמד אותם איך לעבור ראיון מקוון בהצלחה!
בין הנושאים נדבר על הכנה לראיון - כיצד להיכנס לנעלי המראיין, איך לבצע הצגה עצמית מנצחת, כיצד להבליט כישורים וחוזקות, איך לענות על שאלות מאתגרות וכיצד להשתפר מראיון לראיון.
 
רות יהל רכזת פיתוח קריירה במרכז צעירים קריית מלאכי: "ההשקעה של מרכז הצעירים בתחום פיתוח קריירה של הצעירים לא פוסקת, במיוחד בימים לא פשוטים כאלו כשמשבר התעסוקה בעיר גדול כל כך החלטנו להרים את הכפפה ולהקים את הפרויקט הגדול הזה!"
ליאת פטיטו מנהלת מרכז צעירים קריית מלאכי: "מדובר בפרויקט וירטואלי רחב ומושקע שמרכז הצעירים הוביל מתוך הבנה שעתידם המקצועי והאישי של צעירי קריית מלאכי  הוא חשוב לנו ביותר .תודה רבה לכל השותפים ,הסטודנטים שלנו ולצעירים היקרים שלקחו חלק".
 
 צילום: עיריית קריית מלאכי