חוזרים ללימודים בשיירת רכבים

הצוות החינוכי של בית הספר 'נצח ישראל'- קריית מלאכי, הפתיע את התלמידים בשיירת מכוניות מקושטות בבלונים, שלטים ומתנות.


"החלטנו להכניס את התלמידים שנמצאים כבר חודשים בסגר לאווירת הלימודים המתחדשת עם הרבה שמחה וקרוב לבבות", אמרה מנהלת בית הספר, רוית גדנקן

מערכת החינוך בישראל בכלל ובקריית מלאכי בפרט מתמודדת עם אתגרים רבים. לא פעם נדרשים הצוותים החינוכיים של בתי הספר לפעול בגמישות ויצירתיות כדי לשמור על עניין וערנות מצד התלמידים שמזה מספר חודשים יושבים בבית ולומדים בזום. "המצב לא פשוט ודורש מאיתנו כל הזמן להיות יצירתיים", אומרת מנהלת בית הספר 'נצח ישראל' בקריית מלאכי, רוית גדנקן, "כאשר הבנו שמתחיל תהליך הדרגתי של חזרה ללימודים החלטנו לעשות מעשה ולתת משמעות לחזרה של התלמידים לבית הספר".

הצוות החינוכי של בית הספר יצא ביום שני השבוע בשיירה ארוכה של מכוניות מקושתות בבלונים ושלטים ועברו בין רחובות קריית מלאכי, במטרה לשמח את הילדים בשירים, ריקודים ומתנות. "זה היה פשוט מדהים. כל הרחובות התעוררו לחיים, הורים וילדים יצאו לרחוב ורקדו יחד איתנו. רצינו להעביר מסר ברור שעוד מעט אנו חוזרים לשגרה ושיש סיבה טובה לשמוח", סיפרו המורות והמורים של בית הספר.

יו"ר הנהגת ההורים בבית הספר 'נצח ישראל' עו"ד תמי ביטון, אומרת כי יש חשיבות עצומה לכך שהצוות החינוכי של בית הספר מקפיד לשמור על הקשר עם התלמידים וההורים בכל תקופת הקורונה. הלימודים בקריית מלאכי פעלו השבוע תחת מגבלות הקורונה- בקבוצות של עד 20 ובשטח פתוח. החלטה זו התקבלה לאחר ישיבה שכינס ראש העיר אליהו זהר עם מנהל אגף החינוך ד"ר אבי אדרי ויו"ר ועד ההורים אורן אוזן.

ראש העיר אליהו זהר אמר לאחר הישיבה: "קריית מלאכי עדיין אדומה ואנו עוקבים בזהירות אחרי הירידה. מתוך רצון להתחיל לחזור לשגרה, החלטתי בדיון על חזרה מדורגת בקפסולות- בהתאם להנחיות של פיקוד העורף. אני מבקש מכם הורים יקרים לשמור על ההנחיות כדי שנוכל לחזור לשגרה מלאה כמה שיותר מהר. והכי חשוב: לכו להתחסן!".

* * *

בית הספר 'נצח ישראל' עבר בשנתיים האחרונות מהפך אקדמי והוא מוביל שינויים דרמטיים בכל התחומים. מנהלת בית הספר, רוית גדנקן קיבלה החלטה אסטרטגית, לייחד את בית הספר ולמקד את העשייה האקדמית ללימוד אנגלית כבר בחטיבה הצעירה של בית הספר- גני הילדים 'צבר' ו-'אשל'. מטרת התוכנית לנצל את יכולת הקליטה לשפות זרות של ילדים בגיל הרך וליצור רצף אקדמי באנגלית עד לכיתה ו', תהליך לימודי שיעניק להם יתרון ושליטה טובה יותר בשפה האנגלית כאשר יעלו לתיכון. יו"ר ועד ההורים בבית הספר הוסיפה כי המגמה של בית הספר להתמקד בלימוד אנגלית שוטפת כבר בגיל הרך היא מגמה חיובית: "אני סבורה שחשוב שבית ספר יהיה תמיד עם הפנים לעתיד ואין ספק שאנגלית היא מפתח חשוב מאוד להצלחה".

"היום אפשר להשלים כמעט כל מקצוע אחרי הצבא למעט אנגלית. ישראלים רבים מתקשים מאוד לדבר אנגלית באופן שוטף ובטוח והתוכנית הזו אמורה לפתור את הקושי הזה", סיכמה מנהלת בית הספר.

צילום: עיריית קריית מלאכי