מגדילים את אחוז המתחסנים הצעירים

מרכז צעירים קריית מלאכי התגייס ביום שלישי שעבר לעידוד חיסונים בקרב האוכלוסייה הצעירה בעיר. יום קודם התקיים יום חיסונים בשכונת חב"ד ובתוך יומיים התחסנו כ-500 מתושבי העיר. מתחם חיסונים נוסף יפתח בשבוע הבא


תחת הסלוגן "קריית מלאכי מתחסנת" התקיימו בשבוע שעבר שני ימי חיסון מרוכזים. המטרה: להגדיל את מספר המתחסנים הצעירים בעיר. ואכן כ-500 מתושבי העיר, רובם צעירים הגיעו להתחסן והפכו לחלק ממאבק בתחלואה.

בשכונת חב"ד התקיים ביום שני שעבר יום חיסונים לאוכלוסייה החרדית, אולם המתחם היה פתוח לכלל האוכלוסייה. קודם לכן פורסמו חתימות רבני העיר והשכונות שהצטרפו לקריאה ללכת להתחסן. בראש הפשקוויל חתמו רב הערים קריית מלאכי ואשדוד הרב חיים פינטו, מנהיג קהילת חב"ד הרב יהודה ירוסלבסקי וראש ישיבת 'קרן אורה' הרב יהודה עמית. שלושת המנהיגים מייצגים את מגוון הציבור החרדי בקריית מלאכי. במהלך היום עמל מ"מ ראש העיר עו"ד צלי מזרחי לגייס עוד ועוד מתושבי השכונה להגיע ולהתחסן.

במרכז הצעירים נערכו באינטנסיביות ליום החיסונים שהתקיים למחרת. טלפונים, הודעות טקסט ורישום אקטיבי של צוות המרכז ובעזרת מתנדבים, מלגאים והתגייסות של סייעות הגנים הביאו להצלחה רבה במספר המתחסנים. החל מהשעה 11:00 בבוקר הוקמו מספר עמדות חיסון של מגן דוד אדום, ומרכז הצעירים הפך למתחם חיסונים שפעל עד השעה 19:00 בערב. על האווירה הקצבית היה אחראי די-ג'יי אור אזולאי תושב העיר. המרכז גם קושט בבלונים והמתחסנים נהנו מפינוקים וחוויה נעימה.

בנוסף, התקיימה הגרלה על טאבלט מתנה בין המתחסנים והזוכה היה אוראל מעטוף (25) שאמר לאחר הזכייה: "תודה לכם על הכל. תמשיכו בכל הדברים הנפלאים שאתם עושים לעיר". ליאת פטיטו מנהלת מרכז צעירים הוסיפה: "צעירי קריית מלאכי מבינים ומכירים בחשיבות החיסון וזה היה עבורי סיפוק גדול לראות אותם מגיעים ומתחסנים-אנחנו קוראים לכל מי שטרם עשה זאת ללכת ולהתחסן ,ככה נצליח לחזור לשגרה בריאה ובטוחה".

את החיסונים בשני הימים ביצעו מד"א. על ארגון ימי החיסון, כמו גם מתחמי הבדיקות אחראי האגף לשירות התושב והעומד בראשו רונן אתגר. אחוז המתחסנים בקרב קהל היעד- גילאי 16+ ולא כולל מחלימים עומד על 64%. אחוז המתחסנים שבוע אחרי חיסון שני בקרב גילאי 50+ עומד על 71%. לעומת זאת, מסך החולים הכללי- 80% בגילאי 49 ומטה- מה שמצביע על הצלחת החיסונים. הנתונים נכונים להיום (שלישי).

ראש העיר קריית מלאכי אליהו זהר: "החיסונים יעזרו לקריית מלאכי להגיע לעיר ירוקה ולהחזיר את החיים לשגרת הלימודים, העסקים, והכי חשוב: צמצום התחלואה. אני מודה למנהל האגף לשירות התושב שבנוסף לתפקידו המורכב, לקח על עצמו את תפקיד הבדיקות והחיסונים לטובת תושבי קריית מלאכי ויחד עם צוות הפיקוח עובדים במסירות ובאחריות".

צילום: מרכז צעירים קריית מלאכי