ד"ר הצטרף/ה לקבוצה

תושבי קריית מלאכי התכתבו עם דוקטורים בקבוצת וואטסאפ ייעודית לנושא הקורונה. את היוזמה קידמו בעירייה יחד עם עמותת 'מדעת 'הפועלת לקידום בריאות הציבור. ראש העיר אליהו זהר התחסן וקרא למחלימים להצטרף אליו


שאלות רבות סביב נושא הקורונה נשאלו ביום חמישי האחרון על ידי תושבי קריית מלאכי בקבוצת 'ווטסאפ-דוק'. את התשובות המקצועיות ענו ד"ר אורי פלביץ' (PhD) בביולוגיה, ד"ר שרונה דובדבן ששון, מומחית ברפואת ילדים בקופת חולים מכבי ויאיר הרשקוביץ, מתמחה ברפואת משפחה ותושב העיר.

ד"ר פלביץ' המרכז את מיזם 'ווטסאפ-דוק' בשלוש השנים האחרונות פתח את הקבוצה לשאלות בשעה 21:00. לאחר פתיח קצר על מטרת המיזם לאפשר לקהל הרחב לקבל תשובות רפואיות מבוססות על ידי רופאים מתנדבים, החלו שאלות רבות.

בין השאלות היו על חיסונים לאונקולוגיים ("חיסון בטוח, מומלץ להתייעץ עם הרופא), אלרגיה ("רוב האנשים הסובלים מאלרגיה יכולים להתחסן"), והדבקה אחרי חיסון שני ("נדבקים לאחר חיסון, חולים במחלה קלה משמעותית. חשיבות החיסון בהפחתת תחלואה קשה"). גם שאלות על בן בית שמציף בסרטוני פייק ניוז, מחלימה בלי חוש ריח 8 חודשים אחרי ושאלות רבות בנושא "מסמכים פנימיים של פייזר" וטענות על פגיעה בד.נ.א נכתבו בקבוצה. הצוות הרפואי ענה בסבלנות לכל השאלות.

*ד"ר אורי פלביץ' אמר בסיום המפגש הקבוצתי:* "שמחנו לארח את תושבי קריית מלאכי. אנו מקווים שהיינו לעזר ושהצלחנו להפיג את החששות ולענות על התהיות והשאלות. תודה על השיח הנעים והמכבד. המון תודה לרופאים המתנדבים שלנו שהקדישו מזמנם היקר בשביל לתת לכם מענה מקצועי. החיסון שבידנו הוכח כיעיל ובטוח. זו הדרך היחידה לחזור לחיי השגרה שלנו. עלינו לחשוש מן המחלה ולא מהחיסון". *ד"ר שרונה דובדבן ששון הוסיפה:* "שמחתי לענות על השאלות של התושבים, אני מקווה שבעזרת כולם נוכל לשפר את ציון הרמזור בעיר ואת המצב במדינה כולה. אני מזכירה שהחיסון אינו מחליף את החובה של עטיית מסיכות וריחוק פיזי".

מוקדם יותר ביום חמישי, התחסן *ראש העיר קריית מלאכי אליהו זהר* בחיסון נגד קורונה, זאת בעקבות הנחיית משרד הבריאות לחסן מחלימים. ראש העיר קרא לכל מחלימי הקורונה שעברו מעל 3 חודשים מהמחלה, לאמץ את המלצת משרד הבריאות ולהתחסן. "אנו חייבים להגדיל את מספר המתחסנים גם בקרב מחלימי הקורונה" אמר ראש העיר "רק כך נוכל לנצח את הנגיף ולשמור על השגרה"

מצ"ב צילום מסך מהשיחה

ווטסאפדוק.jpe