קריית מלאכי הצטרפה לערים הבריאות בישראל

רשת ערים בריאות הודיעה לעיריית קריית מלאכי על הצטרפותה לרשת. הרשות תאמץ את העקרונות לפיתוח הבריאות והקיימות בעיר לטובת דור העתיד. ראש העיר אליהו זהר: "אנו גאים להצטרף לרשימה מכובדת של רשויות בישראל"


לפני כחודש העביר ראש העיר קריית מלאכי אליהו זהר בישיבת המליאה הצעה להצטרף לרשת ערים בריאות בישראל. זהו תנאי הסף הראשוני לפני הדיון בבקשה להצטרף. ההצעה עברה פה אחד והשבוע קיבל ראש העיר הודעה על ההצטרפות. " הריני להביא לידיעתך כי הוועד המתאם של רשת ערים בריאות בישראל מברך על החלטתכם להצטרף לרשת הערים הבריאות ולאמץ את העקרונות והאסטרטגיות של עבודת העיר הבריאה" כתבה ד"ר מילכה דונחין יו"ר רשת ערים בריאות "הננו מצפים לעבודה משותפת לקידום בריאות וקיימות בעירכם". בין הערים ברשת חברות ירושלים, תל אביב, רמת גן וראשון לציון.

משבר הקורונה הביא אתו את ההבנה כי יש צורך בעבודה מערכתית בתחום הבריאות, הן בהתמודדות מול הקורונה והן בהתמודדות עם ההשלכות הבריאותיות בשגרה. עו"ס שירן וורסולקר מונתה לממונת הבריאות מטעם העירייה. היא מחליפה את האחראית על מועדוניות הקשישים באגף לשירותים חברתיים- כוכי בן ברוך שפעלה במשך כל תקופה הקורונה המורכבת.  "עיר בריאה היא עיר בה התושבים, העסקים, הארגונים והרשות המקומית פועלים יחד על מנת להבטיח איכות חיים לתושביה על ידי צמצום פערים בריאותיים,  הדגשה על קידום הבריאות ומניעת מחלות, שיתוף פעולה בין מגזרים שונים בחברה, מעורבות הקהילה ועוד" מסבירה עו"ס וורסולקר.

החבירה לרשת ערים בריאות תעניק לעיר ידע מקצועי, ליווי, הכשרה והדרכה ולמידת עמיתים עם ערים נוספות. ועדת היגוי ראשונה כבר התקיימה באגף לשירותים חברתיים מתוך מטרה לחבר בין כל הגורמים ברשות, לתכלל וליצור שיתופי פעולה שיובילו לסינרגיה, קביעת מטרות ויעדים עירוניים, ותאפשר את הטמעת תוכנית ועקרונות "עיר בריאה".

ראש העיר קריית מלאכי אליהו זהר: "הבריאות היא מעל לכל ואנו גאים להצטרף לערים הגדולות בישראל ברשת ערים בריאות. נקבל כלים נוספים כדי לקדם את העיר ונמשיך לשאוף גבוה, בדרך לעיר מחוז"