פתרון להורים בעקבות העלייה בדירוג הסוציואקונומי

קריית מלאכי עלתה בדירוג הסוציואקונומי ולצד העידוד, מגיעה גם בשורה עבור ההורים: הורים לילדי טרום חובה ישלמו 300 שקלים לחודש במקום 50 עד היום. להורים הוצע פתרון שיחסוך להם עלויות. ראש העיר שיגר מכתב לשרי האוצר והפנים


בעקבות ההגירה החיובית הצעירה, בחודש ינואר עלתה קריית מלאכי בדירוג הסוציואקונומי מ-3 ל-4 על פי דירוג הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. קריית מלאכי לא לבד: על פי המדד הלמ"ס 57 רשויות מתוך 255 שנבדקו עלו בדירוג של האשכולות בזמן ש-11 ירדו בדירוג. בין הרשויות שעלו: לוד ירוחם, גוש עציון וחריש.
 
 המשמעות עבור קריית מלאכי היא קיצוץ בתקציבים רבים באגפים השונים. בין ההשלכות יהיה על ההורים לשלם 300 שקלים לחודש בגילאי טרום חובה. בגני החובה התשלום יישאר כפי שהיה- 50 שקלים לחודש מאחר והיום הארוך הוא במסגרת יוח"א.
ראש העיר אליהו זהר הממונה על החינוך, כינס לפני כשבועיים את אגף החינוך במטרה למצוא פתרון והוחלט לתת אפשרות להורים המעוניינים בכך, להעלות את הילדים לגן חובה. בשבוע שעבר נשלחו כ-550 הודעות טקסט להורים לילדי גיל 4 עם בחירה האם הם מעדיפים לשבץ את הילד בגן חובה או להשאיר אותו בגן אליו הוא נרשם. בניתוח התשובות עד כה עולה כי 60% מההורים מעדיפים להשאיר את הילדה או הילד בגן אליו נרשם ולשלם 300 שקלים בחודש ו-40% להעלות לגן חובה.
באגף החינוך ובמשרד החינוך הביעו סיפוק מהרעיון "פדגוגית זה הרבה יותר נכון שילד בגיל 4 ילמד עם חברו בגיל 5, במקום ללמוד בגן עם ילד שרק נגמל מטיטול ועולה מהמעון" מסביר מנהל אגף החינוך ד"ר אבי אדרי "בנוסף נוכחות גננת אחת במהלך כל היום, לעומת החלפת הצוות בגני הטרום, משדרת יציבות ומאפשרת מענה טוב יותר של מנהלת הגן".
 
האפשרות להגיב להודעה שנשלחה להורים תינתן עד ליום ראשון הקרוב- 21.3.21 ח' בניסן, ולאחר שקלול התשובות תתבצע החלטה ובכל מקרה ייעשה מאמץ לתת מענה הולם לכל ההורים.
 
*ראש העיר קריית מלאכי אליהו זהר:* "מצד אחד זה מעודד לראות את קריית מלאכי עולה בדירוג, אך יש לזה משמעות קשה בעיקר בשנת קורונה. פניתי לשר האוצר ושר הפנים כי לצד גאוותנו הרבה מהעלייה למצב סוציואקונומי , בנושא תשלום ההורים ישאירו את קריית מלאכי בדירוג 3 כפי שהיה עד כה. אנו עושים מאמצים למצוא פתרון ואחד מהם הוא להעלות את ילדי גיל 4 לגן חובה ובכך לחסוך להורים 3,000 ₪ בשנה".