עושים טוב, כל השנה!

יום המעשים הטובים בקריית מלאכי צוין במשך מספר ימים ברחבי העיר. מופע סטנדאפ למתנדבים במהלך השנה, רכב עם מוזיקה ליד בתי הוותיקים והקמת גינות בשכונות. ראש העיר פרסם מכתב תודה לכל ארגוני החסד


בסימן "עושים טוב לגוף שלנו" פורסמו ביום שלישי שעבר- יום המעשים הטובים, סרטונים בדף הפייסבוק העירוני עם אנשי מקצוע המעודדים תזונה נכונה, אימוני ספורט מקצועיים לילדים ומבוגרים. מתנדבות ויצו קריית מלאכי פרסמו מתכונים לטובת התושבים. במועדון הפיס לגיל השלישי בשכונת חב"ד הגיעו שוטרים מתחנת קריית מלאכי ופקחי השיטור העירוני לצבוע את המקום, לשתול שתילים ולטפח את המקום. את הפעילות הוביל המש"ק גטהון זרו יחד עם רכזת השכונה ליאורה אברהם. היום לווה בשירה, ריקודים וחלוקת חולצות עם סלוגן 'יום המעשים הטובים' ולקינוח התארחו המשתתפים בארוחת צהריים במקום.

חברי קהילת הסטודנטים בקריית מלאכי 'תוצרת הארץ', חילקו פמוטים לכבוד חג פסח לוותיקי העיר, בשיתוף פעולה עם היחידה לעבודה קהילתית והתנדבות.  "היה מרגש מאוד לראות את ההתרגשות בעינהם של הקשישים, קיבלנו המון ברכות ותודות" אמרה חנה שגבייב מאיר מנהלת הקהילה. מחלקת הנוער הגיעה ביום המעשים הטובים למועדונית על גלגלים המיועדת לאנשים עם מוגבלות פיזית המתניידים על כיסא גלגלים. את המקום מנהל ב-20 השנים האחרונות יניב אלמוגי, שגם הקים את המועדון. חניכי תנועות הנוער צבעו ועיטרו את הקיר החיצוני הישן במשך מספר ימים, יחד עם חברי המועדון וכן סידרו וניקו את פנים המועדון. התוצאה: קיר מעוצב מחדש ומועדון נקי ומסודר. חניכי תנועת 'בני עקיבא' חילקו ביום זה עוגות לוותיקי העיר.

ביחידה לעבודה קהילתית והתנדבות יזמו הקמת גינות שכונתיות, צביעת בניינים וסדנת אומנות לאזרחים ותיקים. רכב עם מוזיקה ומסך לדים עם תמונות המתנדבים מסמנים 'לב' עם האצבעות, עבר ליד בתי ותיקי העיר והעלו חיוך מלא באושר על פניהם.

עבור המתנדבות והמתנדבים הפועלים רבות בתקופת הקורונה ובכלל לאורך השנה התקיים מופע סטנד-אפ עם קובי אריאלי. המופע התקיים בזום והכניסה אליו הייתה עבור מתנדבים בלבד שקיבלו את היקשור לפני המופע. "אני עדה לפעילות הענפה של המתנדבים ולערבות ההדדית בקריית מלאכי וזו חוזקה שלא ניתן לקחת מאיתנו" אמרה גל בן יעקב, רכזת התנדבות העירונית ביחידה לעבודה קהילתית והתנדבות "היה חשוב לנו להוקיר את פועלם של אותם מתנדבים באירוע הוקרה עבורם, בפרט לאור השנה הקשה שעברנו".

במכתב שפרסם ראש העיר אליהו זהר, הוא הודה לכל עשרות ארגוני החסד ופירט את כולם. "יום המעשים הטובים הוא יום בוא ניתנת אפשרות לעשות משהו טוב לטובת הקהילה, אבל בקהילת קריית מלאכי הטוב הזה מתמשך כל השנה. מעל 50(!) ארגוני חסד בעיר כה קטנה הן הוכחה לכמה עירנו חמה ומיוחדת. לא פחות משמח לראות את התושבים החדשים מצטרפים לקהילה, יוזמים והופכים מהר לד.נ.א של קריית מלאכי".

צילום: עיריית קריית מלאכי