הסתיים שלב א' של בניית המרכז המסחרי


רגע לפני חול המועד פסח, הסתיימו עבודות חידוש המרכז המסחרי בקריית מלאכי. אחרי למעלה מ-50 שנה מאז הקים ראש העירייה הראשון דוד עבודי ז"ל המרכז החדש מציג מראה עדכני ומזמין.

המרכז המסחרי מאובזר בפינות ישיבה, ריהוט רחוב יוקרתי, שביל אופניים, עצים וגינון ומזרקת מים הכוללת תאורה משתנה בצבעים.  בקרוב למזרקה תלווה גם מוזיקה ושירים משתנים. זהו רק השלב הראשון בפרויקט רחב שיכלול גם את רחבת החנויות הסמוכה (כלבו מתן), רחבת מרכז הצעירים, ודוד סנטר.

עלות חידוש שלב א' של המרכז עומד על 5.3 מיליון שקלים. סך הכל צפוי הפרויקט לעלות כ-9 מיליון שקלים. השותפים למימון הפרויקט הם משרד הפנים, המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, JNF, ועיריית קריית מלאכי. העבודות בוצעו על ידי חברת יד אריה בע"מ.

חידוש המרכז כבר החל למשוך תושבים רבים לאזור ולהניע את המסחר במקום. הסוחרים הודו לראש העיר אליהו זהר על חידוש המרכז לאחר שנים רבות כל כך.

ראש העיר קריית מלאכי אליהו זהר: "המרכז המסחרי הוא לב ליבה של העיר ואני מברך על סיום העבודות של השלב הראשון והמשמעותי בפרויקט. המרכז החדש יניע את המסחר מחדש במיוחד אחרי תקופת הקורונה הקשה שעדיין מרחפת מעל ראשנו. לאחר שכל העבודות יושלמו, נמשיך להניע את פרויקט בינוי פינוי במרכז יחד עם הסוחרים, כדי להפוך אותו למקום ער ושוקק חיים. אני מודה לשר הפנים והפריפריה הרב אריה דרעי וליו"ר קק"ל אנגליה- JNF שמואל חייק".

צילום: עיריית קריית מלאכי