חוקי פיזיקה באמצעות חוג לגו


בבית ספר אלי כהן קריית מלאכי נפתח חוג לבניית דגמי לגו. במסגרת החוג נחשפים התלמידים למגוון טכנולוגיות, חוקים פיזיקליים, עקרונות בנייה ועקרונות מדעיים. התלמידות והתלמידים לומדים גם על דרך פעולתם של החוקים והעקרונות, ביניהם: מנגנוני תנועה, כח המשיכה, כח צנטריפוגלי, אנרגיה קינטית, מומנט, חוק פעולה ותגובה. בשלב הבא יחקרו התלמידים תחומים שונים כגון: חקר החלל, עולם החי ועוד. החוג מעניק לתלמידים כלים להתמודד עם אתגרים ולפתור אותם באופן יצירתי. דרך משחק מהנה, סופגים הילדים את הידע באופן טבעי ומפנימים אותו.

"הידע אותו יצברו התלמידים בחוג יעזור להם רבות בחייהם הבוגרים ויפתח את אופן חשיבתם" מסבירה מנהלת בית הספר אירית טיירו "החוג משפר את היצירתיות ואת המוטוריקה העדינה וכן משפר רבות את כושר הריכוז של הילדים". ערכת הלגו בנויה כך שחלקי הלגו מסודרים מול העיניים ומחולקים לקטגוריות. תהליך הבנייה והיצירה מעודד את הילד לסדר וארגון, עוזר בהתנהלות מסודרת ומעצים את חווית בניית הדגמים. חוג הלגו משתלב בייחודיות הבית ספרית של אלי כהן במדעים ואומניות.

החוג מתקיים בזכות שיתוף פעולה עם ויצו ישראל, ויצו העולמי וסניף ויצו קריית מלאכי אותו מנהלת לבנה רשיד. מאז נבחרה רשיד לתפקיד יזמה פעילות חינוכית רבה גם לשכבות הגיל הצעירות בעיר, כולל קייטנות קיץ וכעת חוג חדשני ומרתק.

צילום: עיריית קריית מלאכי