שיחה טרנס אטלנטית עם תלמידים מווירג'יניה


תלמידי כיתה ו' בבית ספר אחוות אחים ניהלו שיחת זום באנגלית עם תלמידים מהעיר אלכסנדריה במדינת וירג'יניה ארה"ב. מטרת המיזם היא יצירת קשר בין הקהילה היהודית בארה"ב לילדי קריית מלאכי והמפגשים יעסקו בהיכרות בפן האישי ובמסורת היהודית. הבונוס: חיזוק השפה האנגלית המדוברת בין התלמידים. המיזם מתקיים במסגרת פעילות של קרן גימל בניהולם של הרב גדליה איסר והרב איתן קופיאלביץ'.

במפגש הראשון  קיבלו התלמידים סקירה מהרב איתן על העיר קריית מלאכי ולאחר מכן נערך שיח בין הילדים שהתנהל כולו באנגלית. מי שאחראי להצלחת השיח הם המורות שירה כהן ויפעת אלושקה, המובילות את תלמידי אחוות אחים להישגים גבוהים באנגלית. "הפרויקט בתחילת דרכו והתלמידים משתי היבשות מצפים למפגש הבא. באחוות אחים אנו משלבים קידום הישגים עם ערכים חברתיים." אמרה חני צאנו מנהלת בית ספר אחוות אחים. "אנו רוצים להודות לרב איתן וללבנה רשיד על קיומו של פרויקט איכותי, ערכי ומיוחד"  וכן "אחוות אחים כיוון נכון לחיים".

לבנה רשיד רכזת תוכנית קרן גימל בקריית מלאכי: "קרן גימל פועלת בקריית מלאכי מזה כ-40 שנה ועכשיו מרחיבה את זרועותיה לחו"ל. אני מאחלת המשך פעילות ברוכה לעוד הרבה שנים לטובת קריית מלאכי ותושביה".

זום אחוות אחים