מוקירים את האחיות על המאבק בקורונה


בלשכת ראש העיר קריית מלאכי התקיים היום (שלישי) טקס הוקרה לאחיות כל קופות החולים בעיר, על תקופת הקורונה המורכבת וחיסון התושבים. "ראיתי את המסירות שלכן לאורך תקופת הקורונה, בזמן שכולנו חששנו להתקרב אחד לשני" אמר ראש העיר אליהו זהר "בחודשים האחרונים אתן בחזית החיסונים ועשיתן מאמץ כביר כדי לחסן את תושבי קריית מלאכי ובזכותכן התחלואה בעיר, כמו בשאר הארץ, כמעט על אפס חולים".

נכון להיום ישנם מעל 73% מתושבי קריית מלאכי מעל גיל 16 התחסנו. נתון זה כולל גם מחלימים. קריית מלאכי היא עיר ירוקה עם 2 מאומתים בלבד, כאשר הבדיקה החיובית האחרונה הייתה לפני כשלושה שבועות.

מ"מ ראש העיר עו"ד צלי מזרחי אמר בטקס: "היה לכן את המגע הישיר מול הלקוחות וצריך להצדיע לכן על כל התקופה הזאת. כמו כן, למנהלי הקופות שהיו חברים במשלט העירוני ונענו לבקשות לא שגרתיות מצדנו". חבר המועצה מישל טפירו בתפקידו כמנהל קשרי לקוחות בשירותי בריאות כללית אמר: "עברנו שנה קשה, אבל האחיות עשו את העבודה הכי קשה. גם בדיקות, גם תורניות, גם סידור למלוניות וגם החיסונים. ב"ה שהגענו למספר נמוך של מאומתים, זה לא מובן מאליו".

יונתן ליברטי מנהל קופת חולים לאומית החמיא לראש העיר על ניהול המצב בתקופת הקורונה: "אני אשדודי ואני מכיר גם ערים אחרות והסיוע מצד הרשות, העמדת המתנדבים, והארוחות לבתים היו מעוררי הערצה ומגיע יישר כח גדול". מוטי חג'בי מנהל קופת חולים מכבי אמר: "הרשות נחשפה לבקשות שלא הגענו אליהם ויחד טיפלנו במקרים רבים. תגברנו את הצוות של קריית מלאכי בעקבות המצב ואני מקווה שתהיה בריאות שלימה לכולם. שרה לוי מנהלת סניף מאוחדת בעיר: "כל הכבוד גם לעירייה על התמיכה והענקת התעודות".

בסיום העניק ראש העיר תעודת הוקרה ושי לכל אחת מהאחיות.

צילום: עיריית קריית מלאכי