פותחים את שנת תשפ"ב

ממשיכה לצמוח: 6,618 תלמידות ותלמידים יפתחו את השנה החדשה בקריית מלאכי המהווים כ-25% מכלל האוכלוסייה בעיר. גם השנה נוספו גנים וכיתות חדשות בבתי הספר


עיר צעירה: נמשכת המגמה של הגעת זוגות צעירים לקריית מלאכי. בשנת הלימודים הקרובה יתווספו 224 תלמידים חדשים וסך הכל ילמדו בכל המסגרות 6,618 תלמידות ותלמידים יפתחו את שנת תשפ"ב.

גני ילדים

מספר התלמידים בגני הילדים ממשיך לצמוח ועומד על  1,946 ילדים תוספת של 76 משנה שעברה. מתוכם ילמדו  564 ילדים בגן חובה  ו-1,016 בגני טרום חובה.

השנה נוספו 2 גנים חדשים למערכת החינוך הפורמלית. 2 גנים הוסבו השנה לגני חינוך מיוחד, כך שמספר גני החינוך מיוחד צומח השנה ל-7 בסך הכל מתוכם 2 בחינוך המיוחד. 6 גנים יהיו במסגרת החינוך המוכר שאינו רשמי (מוכש"ר) וסך הכל ייפתחו ביום רביעי הבא 68 גנים.

בשכונות כרמי הנדיב והמחנה נבנו 7 גנים חדשים, 3 מהם יפתחו לאחר החגים. עלות בניית הגנים נאמדת בכ-7 מיליון שקלים. גני ילדים נצבעו וחודשו ובוצעו תיקונים לליקויי בטיחות בכל הגנים. במהלך השנה יחודשו 11 גני ילדים בזכות שיתוף פעולה עם קק"ל אנגליה JNF  בעלות של כ-2 מיליון.

בתי ספר יסודיים

3,273  תלמידות ותלמידים ילמדו השנה ב-9 בתי ספר יסודיים בעיר. 546 מתוכם יעלו לכיתות א'.
חלוקת התלמידים לפי בתי ספר: אחוות אחים- 350  תלמידים, נצח ישראל- 323, הראל- 395  אלי כהן- 235, ישורון- 230, חב"ד בנים- 548, חב"ד בנות- 574, עציון- 469, ת"ת בית יוסף- 149 וישורון 230.

בתי הספר העל יסודיים

בשלושת התיכונים בקריית מלאכי ילמדו בשנת תשפ"א 1,399 תלמידים: גימנסיה דרכא- התיכון הגדול בעיר עם 615  תלמידים, בית חנה 450  תלמידות וקריית החינוך אמי"ת עם 334.

בתיכון דרכא ימשיכו התלמידים ליהנות מתוכנית לה"ב ששנה ראשונה של התוכנית הסתיימה בהצלחה. בוגרי התוכנית יסיימו את בית הספר עם תואר מהנדס. בקרית החינוך אמי"ת, תצא לדרך שנה שניה של המגמה היוקרתית אקו-רפואה, במהלכה ישנו שיתוף פעולה עם אנשי חברת

"יונתן מדיקל". במסגרת הלימודים יוצאים התלמידים לבתי חולים מובילים בישראל, צופים בניתוחים, ועובדים יחד עם מהנדסי החברה על חידושים רפואיים וטכנולוגיים. התלמידים אף יוצאים למכון ויצמן כחלק מהליך החקר הלימודי זאת כחלק מתכנית אקו סיסטם- STEM.

יום היערכות לצוותי החינוך התקיים בימים שני ושלישי השבוע תוך הקפדה על נהלי התו הירוק. במהלך היום קיבלו מנהלי ביה"ס סקירה ממנהל האגף על הדגשים לשנת הלימודים תשפ"ב, תוך התייחסות לתוכנית הקולקטיבית של אגף החינוך לשלוש השנים הבאות והיעדים והמדדים להצלחה בכל שנה מבניהם. נכחו גם ראש העיר והממונה על החינוך אליהו זהר, סגן ראש העיר ומנהל בית קק"ל למצוינות יוסי סולימני. המנהלים קיבלו העשרה בתחום היצירתיות והיזמות כמו גם סדנה והעשרה בתחום פדגוגיה מוטת עתיד דגש מיוחד הושם על ההיערכות לקראת שנת קורונה נוספת.

מנהל אגף החינוך ד"ר אבי אדרי:
"שנה מאתגרת נוספת לפנינו, מערכת החינוך בקריית מלאכי ניצלה את ההזדמנות בשנה שעברה ליזום ולהוביל לתוכנית קולקטיבית לשינוי מהמעלה השנייה. השנה הבאה עלינו לטובה,  תהיה שנת יישום ראשונה של התוכנית והובלת מערכת החינוך למענה טוב יותר ונכון יותר לילדי קירית מלאכי , בברכת שנה טובה בריאה ומוצלחת".

ראש העירייה והממונה על החינוך אליהו זהר:
"עברנו שנה מאתגרת עם לימוד משולב בזום ובלמידה פרונטלית. חילקנו מאות מחשבים וטאבלטים למשפחות ובקרוב נקבל עוד כך שאנו ערוכים לכל תרחיש. אני נרגש לקראת השנה החדשה ונעשה הכל כדי להמשיך את ההצלחה בחינוך הדור הצעיר של קריית מלאכי".

 
 
תמונות מפתיחת שנה תשפ"א
צילום: עיריית קריית מלאכי