מרוץ קריית מלאכי 2021

מיד אחרי החגים ייצא לדרך מרוץ קריית מלאכי. לראשונה המרוץ יתקיים בשיתוף עם אגודת אתלטי הסמטה ומחזיק בתו תקן. המסלול ייצא מגבעת הסביונים לעבר השדות הפתוחים של המועצה האזורית באר טוביה


רצות ורצים רבים מקריית מלאכי ויישובי הסביבה נרשמו למרוץ שיתקיים ביום שישי ה-1 לאוקטובר. המקצים יהיו למרחק 5 ו-10 ק"מ תחרותיים ומקצה 2 ק"מ עממי. מרוץ הסמטה קריית מלאכי מחזיק בתו תקן של איגוד האתלטיקה ומפורסם בכל פרסומי המרוצים של ישראל. מארגני המרוץ מספרים על עשרות נרשמים גם מאזור תל אביב והמרכז.
 
השנה ייערך  המרוץ בשיתוף עם אגודת אתלטי הסמטה האחראית על החלק המקצועי של המרוץ. אתלטי הסמטה מובילים את כל פעילות האתלטיקה התחרותית בעיר. האגודה פועלת בתל אביב ושלוחה ראשונה שלה באזור הדרום קיימת כבר מספר שנים בהצלחה בקריית מלאכי. המרוץ עתיד להיות איכותי במיוחד וצפוי למשוך אליו רצים ברמה גבוהה המבקשים לשפר שיא אישי, לצד רצים שמבקשים ליהנות מחוויה הספורטיבית באווירה טובה בטבע.
 
מחלקת הספורט גיבשה בחודשים האחרונים גופים רבים על מנת לקיים את המרוץ, ביניהם: קק"ל, בית ההשקעות אלטושלר שחם, מרכז הפועל, חברת דוגלה ספורט  והמרכז המסחרי ביג  קסטינה המעניק חסות לאירוע.
 
המרוץ צפוי להתחיל בשעה 6:30 בבוקר, מלווה בדי-ג'י שינעים את האווירה ושי לכל משתתף. הזוכים בכל קטגוריה יזכו בגביעים, מדליות ופרסים. עלות השתתפות במרוץ נעה בין 40 ל-70 שקלים, תלוי באורך המקצה. תושבי קריית מלאכי יזכו להנחה נוספת דרך מחלקת הספורט העירונית. בשל הגבלות הקורונה המרוץ פתוח להרשמה החל מגיל 12 והכניסה תותר בהצגת תו ירוק או בדיקת קורונה שלילית בתוקף.
 
ראש עיריית קריית מלאכי אליהו זהר: "לאחר הפסקה של 3 שנים אנחנו שמחים מאוד לשוב ולחדש את המרוץ הנפלא הזה. ספורט הוא תרבות וחינוך ואנו מעוניינים לקדם אירועים מעין אלו. אני מזמין את כולם לרוץ וליהנות אתנו".
 
מנהלת מחלקת הספורט יעל צובארי: "אנו מבקשים להודות לכל השותפים המדהימים שלנו שמסייעים לנו להרים את המרוץ הנפלא הזה. הקורונה לימדה אותנו בין היתר שאסור להזניח את הפעילות הגופנית, שהיא אחת מאבני היסוד לשמירה על בריאות פיזית ונפשית. יהיה אירוע איכותי וברמה הכי גבוהה שיש,  ומקווים להפוך את האירוע למסורת קבועה כל שנה".  
 
 
מצ"ב תמונה מהמרוץ הקודם
צילום: אריק שמואל צילום ארועים 
 
מרוץ קריית מלאכי