מחשב לכל ילד!

ביוזמת עיריית קריית מלאכי, כל ילד בעיר יוכל לרכוש מחשב בעלות סמלית. ההסכם נחתם מול המיזם הלאומי "מתחשבים" בשיתוף משרד החינוך ומשרד הרווחה


אחת המטרות של עיריית קריית מלאכי היא נושא המוביליות החברתית. כחלק מכך מופעלת בעיר תוכנית אקוסיסטם הרותמת את כל הגורמים האפשריים על מנת לתת לילדי מערכת החינוך בעיר את כל האפשרויות, להגשיםאת חלומותיהם ולהגיע הכי רחוק שאפשר. כחלק מכך נחתם לאחרונה הסכם בין העירייה לבין מיזם 'מתחשבים'. במסגרת ההסכם כאמור, כל ילד יוכל לקבל מחשב מחודש עם אחריות לשנה, בעלות של 450 שקלים בלבד.
 
מיזם 'מתחשבים' הוא מיזם לאומי לצמצום פערים חברתיים. המיזם החל עוד בתקופתו של נשיא המדינה הקודם ראובן (רובי) ריבלין, ומטרתו לדאוג לכך שלכל ילד בישראל יהיה מחשב ביתי שבאמצעותו יוכל ללמוד מהבית. נושא זה התעצם במהלך תקופת הקורונה בה עברה מערכת החינוך ללמידה מרחוק. למיזם הלאומי חברו גופים רבים ביניהם משרד החינוך ומשרד הרווחה וגופים עסקיים רבים ביניהם: חברות היי-טק, גופים פרטיים ותנועות נוער. מנהלי המיזם קורא לציבור לתרום מחשבים, ומתנדבי המיזם אנשי הייטק ומחשבים מהמובילים במשק מחדשים ומתקנים את המחשבים שאותם קונים התושבים, כאמור במחיר סמלי, ומקבלים אחריות לחצי שנה.
 
במקרים מסוימים ישנם מגבלות על כמויות המחשבים, אולם במאמץ של ראש העיר אליהו זהר, הבשורה מההסכם קובעת כי למעשה כל ילד מקריית מלאכי שיחפוץ במחשב, יוכל לרכוש במחיר סמלי. הפרויקט יוביל לצמצום הפערים בחברה ויקדם מוביליות חברתית בהתאם לחזון אגף החינוך. 
 
כל מחשב כולל מעבד i3, דיסק קשיח SSD 250GB חדש, זיכרון DDR 4GB, מערכת הפעלה חלונות 10 ומערכות אופיס. ערכות המחשב יזכו לאחריות למשך שנה ולקו תמיכה טלפונית בתקופה זו על ידי מיזם "מתחשבים". ההרשמה מתבצעת דרך אתר העירייה ללא תשלום. לאלו שאין ברשותם כרטיס אשראי, ניתן יהיה לבצע את התשלום הסמלי גם דרך מחלקת הגבייה.
 
*ראש העיריה והממונה על החינוך אליהו זוהר:* " מדובר ביוזמה לאומית חשובה מאין כמותה. לשמחתי הרבה, הצלחנו להשיג הסכם שייתן לילדי קריית מלאכי את האפשרות לרכוש מחשבים בסכום סמלי ללא הגבלה. זהו המשך לחלוקת המחשבים שבצענו בתקופת הקורונה בה חילקנו כ-1,800 מחשבים וטאבלטים. אני שמח ומברך שיתוף הפעולה עם מתחשבים, זה עוד צעד בדרך שלנו לגרום לילדי העיר להגשים את כל חלומותיהם באמצעות הפרויקט החשוב הזה".
 
ממיזם 'מתחשבים' הוסיפו: "המיזם הלאומי "מתחשבים" קם בתקופת הקורונה, במטרה לסגור את הפער הדיגיטלי בישראל. זהו למעשה שיתוף פעולה של מאות חברות עסקיות, עמותות וחברות ציבוריות. המיזם אוסף מחשבים משומשים איכותיים, משדרג ומתקן אותם במעבדות מתנדבים (שדרוג איכותי הכולל חילוף חלקים פנימיים), משלים ציוד נלווה חדש הנדרש ללמידה ומחלק למשפחות עם ילדים ללא מחשב בבית. גם סוגרים את הפער הדיגיטלי וגם שומרים על הסביבה!"
 


להרשמה למיזם: https://bit.ly/3BecSJm 

 
תמונות ארכיון
צילום: עיריית קריית מלאכי