תגובות נלהבות לקמפיין "דיבור זה כל הסיפור

מסע ההסברה של קמפיין "דיבור זה כל הסיפור" בקריית מלאכי צובר תאוצה: אחרי שלטי חוצות מעודדי קריאה שבהם מצולמים תושבי העיר מקריאים סיפור לילדיהם, בימים אלה מצולם גם סרטון מפתיע המעודד קריאה לילדים


הקמפיין של אגף החינוך של עיריית קריית מלאכי בשיתוף המנהלת היישובית ויוזמת 'היישוב במרכז' של קרן רש"י ומשרד החינוך, מעודד הורים לילדים מתחת לגיל 6 להקריא להם סיפור מידי ערב ולדבר איתם יותר. המטרה היא לסייע להם בהתפתחות הדיבור ולאפשר לילדים לתקשר טוב יותר עם סביבתם, להבין את השיח המתנהל. בנוסף ע"פ מחקרים, ילד שנחשף לספרי קריאה מגדיל את סיכויי ההצלחה שלו בבית הספר ולהגעה לאקדמיה.
במחלקה לגיל הרך מסבירים כי ככל שנדבר יותר עם הילדים, כך גם הדמיון שלהם יתפתח יותר, זאת בניגוד למסכי הניידים או המחשב שרק מעבירים מידע אך לא גורמים לילד לחשוב יותר מדי ואף ממקדים אותו בצפייה ופחות בדיבור. לפיכך, ככל שהילד ישמע את הדיבור וינהל שיחה, ישאל שאלות ויסתקרן, כך גם תאי המוח שלו יתפתחו יותר ואוצר המילים שלו יגדל משמעותית.
 
לטובת הקמפיין החשוב לעתיד ילדי העיר, חברו גורמים עירוניים, גורמי חינוך, הורים, גננות, סייעות, מפקחות ואנשי המנהלת היישובית, האגף לגיל הרך וקרן רש"י.
בסוף השבוע האחרון נתלו ברחבי העיר שלטים עם הורים לילדים המקריאים ספרים לילדים ובקרוב כאמור יתפרסם גם סרטון.