84.6% מתלמידי התיכונים זכאים לתעודת בגרות

כך עולה מפילוח נתוני משרד החינוך. קריית מלאכי מעל הממוצע הארצי בפרמטרים חינוכיים חשובים ביניהם: תחושה חיובית בבית הספר ושותפות הורים. "אנחנו גאים בצוותים החינוכיים שעושים עבודת קודש ונמשיך לעבוד קשה לטובת עתיד ילדינו", התייחס לנתונים ראש העירייה והממונה ע


ביום רביעי האחרון פורסמה התמונה החינוכית המתייחסת לשנת תש"ף, דוח המתפרסם בכל שנה על ידי משרד החינוך. על פי הנתונים ישנה השקעה רבה של עיריית קריית מלאכי בתחום החינוך, מה שמוביל לנתונים מעודדים בפרמטרים חינוכיים משמעותיים.
על פי תמונת המצב החינוכית, המעורבות החברתית בקריית מלאכי עולה בפער של 6% מעל הממוצע הארצי. כמו כן תלמידי העיר מעורבים פחות באירועי אלימות ביחס לאותו ממוצע. פרמטר נוסף המלמד על ההשקעה הרבה של אגף החינוך בעיריית מלאכי מצביע על עלייה נוספת גם השנה של 2% במספר התלמידים הניגשים לבגרות איכותית של 5 יחידות במתמטיקה. כמו כן, במערכת החינוך עיר מבוצעות תוכניות רבות המקדמות טכנולוגיה ומוביליות חברתית, כך למשל מיזם "מתחשבים" מאפשר לכל תלמיד לרכוש מחשב בסכום של 450 שקלים בלבד זאת מעבר לחלוקת כ-1,500 מחשבים וטאבלטים שחולקו לתלמידים ולבתי הספר בשנה האחרונה.
 
גם ההורים שותפים להצלחה: על פי הדוח 91% מההורים מגלים שותפות עם בית הספר בעוד הממוצע הארצי עומד על 85%. שביעות הרצון של ההורים מהמורים עומד על 79% לעומת ממוצע ארצי של 73%. תלמידי קריית מלאכי מביעים תחושה חיובית גבוהה כלפי בית הספר (85%) לעומת הממוצע של שאר הערים בישראל (81%). תחומים נוספים נמצאים מעל לממוצע ביניהם: מסוגלות וסקרנות בלמידה, אסטרטגיה ללמידה עצמית וקבלת הערכה ומשוב.
 
נתון הזכאים לבגרות בשלושת התיכונים העירוניים עומד על 84.6%. בנתון המחשב את כלל תלמידי העיר הלומדים ברשות האחוז הוא 66.8 ובזה הכולל את התלמידים המתגוררים בעיר כולל אלו הלומדים מחוצה לה, המספר עומד על 67.5%- ירידה לעומת השנה שעברה. באגף החינוך מסבירים כי נתון זה כולל את תלמידי מוסדות 'המוכר שאינו רשמי' שאינם ניגשים לבגרויות, ולכן הנתון המשקף את המציאות בעיר הוא 82.3%.
 
ממוצע התלמידים בכיתה בקריית מלאכי עומד על 23.5 תלמידים בכיתה- נמוך הן מהממוצע הארצי (27.1) והן מהמחוזי (26.2). תקציב ההשקעה בכל תלמיד עומד על 25,402 ₪ הרבה מעבר לממוצע הארצי העומד על 19,757 ₪
 
"חינוך הוא ריצה למרחקים ארוכים ואנו ממשיכים להשקיע את המיטב", התייחס לנתונים ראש העירייה אליהו זהר הממונה על החינוך. "אנו גאים בצוותים החינוכיים שעושים לילות כימים לטובת התלמידים, מה שבהחלט מוכח בפרמטרים החשובים של שביעות רצון מהוראה, ומבתי הספר. גם השנה נמשיך להשקיע ולשפר את הדרוש שיפור, על מנת לגרום לכל אחד מילדי העיר להגשים את כל חלומותיו ולהגיע הכי רחוק שאפשר".
 
צילום: שלמה אלפסי