הורים מצילים חיים


במשך 3 שעות הורים מקריית מלאכי שמעו הרצאה על התמודדות במצבי חירום בריאותיים בקרב תינוקות וילדים. ההרצאה התקיימה ביום שני שעבר ועשרות משתתפים הגיעו לסדנה מטעם מערך ההדרכה של מגן דוד אדום.
במרכז הצעירים רואים חשיבות עליונה במתן כלים הולמים להורים צעירים, עבור סיטואציות מורכבות העלולות לתפוס רבים מאתנו ביום יום. "דווקא בימים בהם אנשים לא ממהרים להתפנות לטיפול רפואי הולם, זאת בעקבות החשש מנגיף הקורונה והניסיון להיזהר ככל האפשר" ציינו במרכז הצעירים. ההיענות הרבה של התושבים לסדנה היתה בין היתר בעקבות המקרה בו נחנקה ילדה בגן לפני כשבועיים, אשר חייה ניצלו בזכות סייעת שעברה הכשרה ממד"א.

מדריכת הסדנה – מיכל סיידו, תושבת קריית מלאכי ואחות במקצועה, לימדה את הצעירים והצעירות לבצע פעולות מצילות חיים כמו: החייאה בסיסית בבוגרים, בילדים ובתינוקות, טיפול בהשתנקות, זיהוי וטיפול באלרגיה, טיפול במצבי חירום שכיחים ותרגול על בובות סימולציה.

ניסים-חי דוד, רכז מעורבות חברתית ומי שהוביל את שיתוף הפעולה של מרכז צעירים ומגן דוד אדום הוסיף: "מרכז צעירים מוביל מגוון רחב של פעילויות במרכז וגאה להרחיב את שירותיו גם לאפיקים הללו. עצם קיום הסדנה מאפשר לזוגות צעירים ולמשפחות צעירות לקבל את הכלים הנכונים להתמודד עם סיטואציות לא פשוטות, שמי ייתן ולא נצטרך להיתקל בהם לעולם".

צילום: עיריית קריית מלאכי

הדרכה מדא מרכז צעירים