המטרה: חלוקת 1,500 מחשבים

100 מחשבים ראשונים חולקו השבוע לתלמידים ולסטודנטים תושבי קריית מלאכי. ראש העיר אליהו זהר: "לא יהיה תלמיד או סטודנט שצריך מחשב ולא יקבל"


עשרות צעירים, סטודנטים ותלמידי בית ספר קיבלו השבוע מחשבים, כחלק ממיזם 'מתחשבים'. החלוקה התבצעה בכניסה לעירייה החל מיום ראשון השבוע. ההרשמה נפתחה באוקטובר האחרון למשך מספר שבועות ובעלות סמלית של 450 שקלים. 

אחת המטרות של קריית מלאכי הוא נושא המוביליות החברתית. כחלק מכך מופעלת בעיר תכנית אקו-סיסטם הרותמת את כל הגורמים האפשריים על מנת לתת לילדי מערכת החינוך בעיר את כל האפשרויות, להגשים את חלומותיהם ולהגיע הכי רחוק שאפשר. לפני כשלושה חודשים נחתם הסכם בין העירייה לבין מתחשבים על כמות גדולה של מחשבים לתלמידים וסטודנטים.

מיזם 'מתחשבים' הוא מיזם לאומי לצמצום פערים חברתיים. הצורך במחשבים בכל בית התעצם במהלך תקופת הקורונה בה מערכת החינוך עוברת לפרקים ארוכים ללמידה מרחוק. למיזם הלאומי חברו גופים רבים ביניהם משרד החינוך ומשרד הרווחה וגופים עסקיים רבים ביניהם: חברות היי-טק, גופים פרטיים ותנועות נוער. מנהלי המיזם קוראים לציבור לתרום מחשבים, ומתנדבי המיזם אנשי הייטק ומחשבים מהמובילים במשק מחדשים ומתקנים את המחשבים שאותם קונים התושבים, במחיר סמלי ועם אחריות לחצי שנה. מיזם זה מצטרף לכ-1800 מחשבים וטאבלטים שחולקו בתקופת הקורונה לתלמידים ולמוסדות החינוך בקריית מלאכי, על מנת לסייע לתלמידים בלימוד מרחוק, ולדאוג שלא יהיה אף ילד שיישאר מאחור.

"התחלנו בחלוקת מחשבים לצעירי ולידי העיר במטרה לצמצם את הפער הדיגיטלי ולהביא לכך שכל ילד וילדה בקריית מלאכי יקבלו הזדמנות שווה ללמוד ולהתפתח ואני שמחה לקחת חלק המיזם חשוב זה", ציינה טל מיבלט בקמן עוזרת הגזברית, מנהלת מיזם מתחשבים בעירייה. בקרוב יפתח סיבוב הרשמה נוסף עבור תושבי קריית מלאכי.

"לא יהיה ילד או סטודנט בעיר שצריך מחשב ולא יקבל" מבטיח ראש העיר והממונה על החינוך אליהו זוהר. "מדובר ביוזמה לאומית חשובה מאין כמותה ולשמחתי הרבה, הצלחנו להשיג סיכום עם מנהלי מיזם מתחשבים על  מענה לכ-1,500 מחשבים! ואני מודה להם על שיתוף הפעולה והאפשרות לתת מענה רחב כל כך. יישר כח לעוזרת הגזברית טל מיבלט בקמן, המתכלל העירוני למקצועות הליבה שלמה אלחרר ולמנהלת מרכז הצעירים ליאת פטיטו שעמלו מאחורי הקלעים".

צילום: עיריית קריית מלאכי