ראשי הרשויות באשכול שורק דרומי החליטו: מובילים יחד בתחום החינוך המיוחד

מפגש בין ראשי הרשויות בתחום החינוך המיוחד יביא לשיתוף פעולה בנושא. מפקחת החינוך המיוחד במשרד החינוך התרגשה: "מעולם לא ראיתי התגייסות שכזו". המפגש התקיים בבית קק"ל קריית מלאכי


ביום ראשון שעבר נפגשו ראשי הרשויות החברות באשכול שורק דרומי, לדיון בנושא החינוך המיוחד באזור ולחתימה על החלטה משותפת לשיתוף פעולה אזורי בתחום. המפגש התקיים בבית קק"ל למצוינות בקריית מלאכי ולצד ראשי הרשויות נכחו גם מנכ"לים, מנהלי אגפי חינוך, מנהלות החינוך המיוחד ברשויות ונציגי משרד החינוך.
 
ראש העיר קריית מלאכי אליהו זהר הדגיש את הערך בטיפול בתחום החינוך המיוחד, וסיפר כי בחר למקם את מסגרות החינוך המיוחד במרכז העיר ולא בשוליה, כדי לקדם שילוב והכלה. הוא ברך את הנוכחים והודה לאשכול על השותפות בפיתוחה של קריית מלאכי. מטעם עיריית קריית מלאכי הגיעו למפגש נציג קריית מלאכי באשכול: סגן ראש העיר יוסי סולימני, חברת המועצה מירי דדון - הממונה על הצרכים המיוחדים, מנכ"ל העירייה תמיר היזמי ומנהל אגף החינוך ד"ר אבי אדרי.
 
יואל גמליאל, יו"ר האשכול וראש מועצת גדרה, ברך את המשתתפים ואמר כי לתפיסתו החינוך המיוחד מביא ברכה לרשות, ועל כן הוא מקפיד לפתח ולטפח אותו בישוב. הוא ציין כי רשויות האשכול יכולות וצריכות לסייע אחת לשנייה כדי לדאוג לילדי האזור יחד, וקרא למשרד החינוך לחבור למהלך ולסייע לעבודה המשותפת.
 
אורלי שנה, מפקחת החינוך המיוחד במחוז מרכז, ציינה כי בכל שנותיה במערכת החינוך לא ראתה התגייסות משותפת ומהלך שכזה "יש לברך עליו ולהודות לאשכול על העבודה המשותפת" אמרה "יש מקום לראייה אזורית, וכי יש לעבוד עם משרד החינוך כדי לדייק את המקומות בהם לאשכול יש ערך רב".
 
בישיבה הוצגו נתונים אודות החינוך המיוחד באשכול ותוכנית העבודה של האשכול בתחום. במסגרת תוכנית העבודה צפויה בחינה משותפת של מסגרות החינוך הקיימות והדרושות בכל שנה, קידום מצוינות בקרב תלמידים ומורים, עידוד יזמות של מורים ומנהלים בחינוך המיוחד, מהלכים לתמיכה במשפחות ופעולה לשילוב מיטבי של ילדי החינוך המיוחד במסגרות בלתי פורמליות.
 
בסיום המפגש חתמו ראשי הרשויות על החלטה משותפת לקידום החינוך המיוחד.
 
אשכול שורק דרומי הוא איגוד ערים בתצורת אשכול רשויות שהוקם במטרה לקדם ראיה אזורית ושיתופי פעולה אסטרטגיים בין רשויות האשכול. האשכול החל לפעול בסוף 2019 ומטרתו לשפר את איכות החיים של תושבי האזור באמצעות פיתוח והוספת שירותים איכותיים ויעלים, פיתוח כלכלי וחברתי ותכנון אסטרטגי.
 
הרשויות החברות באשכול הן: גדרה, קריית מלאכי, בני עי"ש, קריית עקרון, מזכרת בתיה והמועצות האזוריות: ברנר, יואב, באר טוביה, מזכרת בתיה. נחל שורק וחבל יבנה.
 
צילום: עיריית קריית מלאכי