12 משפחות סיימו תוכנית לחילוץ מעוני

תוכנית ״בשביל המיטיב״ למשפחות בקריית מלאכי הסתיימה בשבוע שעבר. 12 משפחות עברו תוכנית לחילוץ מהדרה ועוני כולל קורסים בהייטק והנהלת חשבונות


המרפסת רחבת הידיים באגף לשירותים חברתיים החדש בקריית מלאכי התמלא בעשרות משתתפים באירוע הסיום של התוכנית שהתקיים ביום רביעי האחרון. זה היה תהליך ארוך שנמשך כשנתיים במהלכו ידעו המשפחות עליות וירידות, אולם כשהמטרה שעמדה אל מול עיניהם היא יציאה לעצמאות כלכלית, הדרך הייתה שווה.
 
"בשביל המיטיב" היא תוכנית לחיזוק ושיקום משפחות באגף לשירותים חברתיים. בקריית מלאכי נטלו 12 משפחות אשר כל אחת מהן זכתה ל-"חליפה אישית" המותאמת לצרכים ויעדים שנבנו בשותפות בין המשפחה וצוות התוכנית. המשפחות קיבלו קורסים בהנהלת חשבונות, הייטק, קוסמטיקה כולל הצטיידות לעסק. נופשונים משפחתיים, סיוע בצמצום חובות, מימון לימודי נהיגה, ציוד לבית וטיפולים רפואיים. לצד זאת קיבלו המשפחות הדרכות בזוגיות, הורות וטיפולים רגשיים. 
המשפחות שנבחרו לתוכנית נדרשו למחויבות לתהליך משמעותי וממושך. חשיפה הדרגתית ומלאה של כל תחומי חייהם בכדי להסיר חסמים ומכשולים בדרך לשינוי תוך אמון באגף ובצוות.
את ערב הסיום המרגש הנחה העובד הסוציאלי מברטו סיבהו המוביל את התוכנית. האמהות המשתתפות בתוכנית שיתפו את הנוכחים בתהליך המשמעותי שעברו יחד עם משפחתן והודו על ההזדמנות. במהלך הערב התקיימה גם הפרשת חלה לתקווה והצלחה. יחד עם עו"ס סיבהו שותפים גם: ראשות הצוותים באגף, מלוות משפחות,  נציגה מהפיקוח והליווי של משרד הרווחה ועמותת פעמונים.
 
הממונה על השירותים החברתיים מ"מ ראש העיר עו"ד בצלאל מזרחי: "אנו כבר עם הפנים לעתיד ובימים אלו קלטנו משפחות חדשות לתוכנית, לאחר שעברו ועדות קבלה והתאמה. כחלק מחזון ראש העיר, האגף לשירותים חברתיים בקריית מלאכי אינו עוסק רק בסיוע פיזי אלא בדרכים לצאת ממעגל העוני ולתת הזדמנויות לדורות העתיד".
 
מנהלת האגף יואלה תבור: ״התוכניות הייחודיות של המשרד מלוות במחקר והשקעה רבה. לשמחתנו הצלחנו בשנים האחרונות להטמיע באגף מגוון תוכניות מהן נהנות עשרות משפחות שמעוניינות לעבור שינוי משמעותי ומעמיק, ומוכנות להשקיע מאמץ רב כמשפחה בתוכנית אינטנסיבית לאימון ושינוי.״
 
צילום: עיריית קריית מלאכי