בעקבות התאונה הקשה: קמפיין רחב לעידוד חבישת קסדה

שיתוף פעולה ייחודי בין עיריית קריית מלאכי לאיחוד הצלה מקדם בימים אלו מודעות בקרב ילדים ובני נוער לחבישת קסדה. הרעיון עלה בעקבות התאונה הקשה בה נפצעה נערה בת ה-16


בשבועיים האחרונים נחשפו תושבי קריית מלאכי לקמפיין פרסום נרחב לעידוד חבישת קסדה בעת נסיעה על אופניים וקורקינט. הפרסום הופיע בעיתונות ובשלטי חוצות ובבתי הספר החלו במקביל בהסברה לתלמידים. הקמפיין החל בעקבות פציעתה הקשה של נערה בת 16 שבמשך כשבועיים שכבה מורדמת ומונשמת. בשבוע האחרון מצבה השתפר.

בסוף השבוע האחרון פורסם סרטון הסברה בו רואים ילד שנפגע בתאונה עת שרכב על אופניים. כדי להמחיש את חשיבות הקסדה צולם אבטיח נופל על הרצפה ומתפוצץ ואבטיח אחר שהושלך לארץ עם קסדה והוא נשאר שלם. גם משפחה שבנה נפגע בתאונה ללא קסדה התראיינה לקמפיין ההסברה. הסרטון הופק בשיתוף עם ועד שכונת נחלת הר חב"ד שלוקח חלק פעיל בהפצת המסרים בתוך הקהילה. על פי נתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים: קסדה מצילה מפגיעת ראש ב-85% מהמקרים ו-88% מפגיעה מוחית.

חברת נסטלה, פרונרי ישראל תרמה 300 גלידות שיחולקו לרוכבים צעירים עם קסדה, יחד עם מכתב הערכה. רוכבים ללא קסדה יקבלו מנשר הסברה על חשיבות חבישת הקסדה. במקביל יחולקו ברחבי העיר כ-150 קסדות לבני נוער וילדים.

ראש העיר קריית מלאכי אליהו זהר: "אנו רואים חשיבות רבה בהגברת המודעות בחבישת קסדה בקרב הרוכבים על שניים. יישר כח לאיחוד הצלה על היוזמה ולוועד חב"ד על השותפות בהסברה. המטרה שלנו היא אחת ויחידה: להציל חיים"

יו"ר איחוד הצלה קריית מלאכי מני עזריאל: "בעקבות מספר תאונות דרכים קשות עם מעורבות ילדים כרוכבי אופניים וקורקינט, הרגשנו צורך לצאת בקמפיין מודעות לחבישת קסדות. אנחנו מודים לעיריית קריית מלאכי ולוועד נחלת הר חב"ד על השותפות בקמפיין החשוב הזה, וכולנו תקווה שלא נצטרך לטפל עוד במקרים קשים כאלו".

צילום: עיריית קריית מלאכי

תמונות מתוך הסרטון: וסרמן הפקות