השר הנדל: קריית מלאכי מתקדמת בצעדי ענק

פיילוט הסיבים של משרד התקשורת מתחיל בקריית מלאכי. שר התקשורת יועז הנדל חנך את התחלת עבודות החיבור בעיר. היעד שהציבה בזק: בתוך כשנה רוב העיר תהיה מחוברת לסיבים אופטיים


מהפכת הסיבים האופטיים מגיעה לקריית מלאכי: בטקס מיוחד נחנכה היום (שלישי) התחלת העבודות לתשתיות סיבים אופטיים בעיר. על פי מפת הפריסה שנפרסה במקום, בשלב זה 14.5% מבתי האב בקריית מלאכי מחוברים לסיבים אופטיים ו-55% נמצאים במצב של מוכנות לחיבור לסיבים אופטיים.

הסיור התחיל בשכונת המחנה שם הוסבר על אופי פריסת הסיבים והיתרון שלהם, כולל הסבר מעשי. שראש העיר כובד לחבר את התשתית הסיבים באזור. אחד הבתים הפרטיים שהתחברו לתשתית החדשה הוא של המשנה לראש העיר שלומי מלכה שאירח את הפמליה. נציג חברת בזק הראה את יכולות הגלישה בביתו של מלכה שהגיעה למהירות 1,000 מגה ו-100 מגה העלאה. "האינטרנט המהיר ברמה כזו מאפשר לאנשי הייטק, לגרפיקאים ואנשי מחשבים לעבוד מהבית" הסביר השר הנדל "כך יש גם חיסכון למשק ופחות כלי רכב בכבישים". יוסי מזרחי ממנהלי חברת בזק אמר במהלך הסיור "בקרוב קריית מלאכי יותר מרושתת מערים באזור השרון". 

תוכנית פריסת הסיבים של שר התקשורת מתאפשרת בעזרת "קופת תמרוץ" שהוקמה במסגרת מתווה הסיבים בין משרד התקשורת לבזק. הקופה תממן חיבור של משקי בית בישובים רבים בהם קריית מלאכי.

הנאומים והטקס התקיימו בפארק החדש בכרמי הנדיב, משם המשיכה המשלחת לסיור בקאנטרי החדש שם התקבל השבוע אישור למילוי הבריכות. הסיור הסתיים בלשכת ראש העיר ושיחת סיכום.

שר התקשורת יועז הנדל: ״לראות את העיר זאת מהפכה שנוגעת במהפכה - מהפכת הסיבים ומהפכת תנופת הבנייה והקליטה בעיר. קריית מלאכי יכולה לשמש כמודל לערים נוספות במדינת ישראל. היא משלבת חיים חילוניים, חיים דתיים וחיים מסורתיים, וזו לדעתי המשימה של תשתיות תקשורת. אני מודה לראש העיר אליהו זהר על הדחיפה והקשר לתושבים, ולחברת בזק על קצב הפריסה המהיר והמקצועי״.

ראש העיר קריית מלאכי אליהו זהר: "ידידי שר התקשורת יועז הנדל, כפי שראית קריית מלאכי מתפתחת, שינתה כיוון ומשדרת חוזקות כלכליות וחברתיות, ישנה השקעה בחינוך בתרבות ובעסקים, ועתה גם נהיה הראשונים לפרוס את כל העיר בסיבים. תודה על העשייה המבורכת שלך בכל מדינת ישראל״.

צילום: עיריית קריית מלאכי / לשכת השר