מובילים אקדמיה בקריית מלאכי


בהובלת מרכז הצעירים: יריד אקדמיה וחשיפה למקצועות ה-STEM התקיים ביום שני שעבר בפעם השביעית בעיר. היריד כלל עשרות דוכנים בהם נכחו נציגי מוסדות לימודי אקדמיים, תוכניות ייחודיות ונציגי קרנות ומלגות שונים, אשר הציעו לצעירים אפשרויות לימוד שונות ומגוונת. בין מוסדות אקדמיה היו: אוניברסיטת אריאל, המכללה האקדמית סמי שמעון, המכללה האקדמית ספיר, נציגים מטעם מלגת קרו אייסף, תוכנית עתידים לתעשייה ועוד. מטרת היריד הייתה לחשוף בפני הצעירים את כל מסלולי הלימוד של המוסדות השונים, תנאי הקבלה ואפשרויות הסיוע העומדות לראשותם במסגרת התוכניות והמלגות שהשתתפו ביריד וכל זאת על מנת להנגיש לצעירים השכלה גבוה ולעודד אותם לסלול את דרכם לאקדמיה.

מרכז הצעירים בעיר מוביל תוכנית אסטרטגית עירונית שמטרתה קידום ועידוד החשיבות ללימודי תואר ראשון והנגשת כל המידע הדרוש במקום אחד קרוב לבית. "בשנה האקדמית הקרובה תקציב המלגות העירוניות  ללימודים אקדמאיים יגדל ב-200 אלף שקלים" הודיעה השבוע מנהלת מרכז הצעירים ליאת פטיטו "וזה יקרה הודות לתמיכתה של ראש העיר אליהו זהר הרואה בקידום ההשכלה הגבוהה חשיבות עליונה". ליריד הגיעו עשרות צעירים שנהנו מיחס אישי מנציגי המוסדות, הטבות שונות, מוזיקה טובה, פינוקים מתוקים ושי לכל משתתף.

ביריד התקיים גם פאנל מקצועות לימוד בו השתתפו סטודנטים לתואר ראשון ושני תושבי העיר שחשפו בפני הצעירים מידע בנושא המקצוע אותו הם לומדים וסיפרו על חוויה הלימודית, דרישות אקדמיות, שילוב של לימודים עם עבודה ועוד. מגוון המקצועות בפאנל היה בדגש על מקצועות מעולמות ההייטק כמו: הנדסת תוכנה, מערכות מידע ומדעי המחשב ובמקביל קלינאות תקשורת, פסיכולוגיה וחינוך .

ליאור אטל צעיר תושב העיר, סטודנט להנדסת חשמל ונציג המכללה האקדמית סמי שמעון מספר: "הרגשתי את התעניינות הצעירים בלימודים, הרצון להירשם ללימודי הנדסה ולהצליח, אך מנגד את החשש להיכנס לאקדמיה ומהעלויות הכרוכות בלימודים. הסברתי להם גם קצת על המלגות שאני לוקח בהן חלק על מנת להפיג מעט את החשש.  מאוד שמחתי להשתתף ביריד ולראות את הרצון שיש בקרב הצעירים". בירידנראתה התעניינות רבה בהשכלה גבוהה בקרב הצעירים ופניות רבות הגיעו אל מרכז הצעירים גם אחרי שהסתיים יריד האקדמיה.

מיכל קובי רכזת תוכנית הישגים במרכז צעירים: "אנו שמחים מאוד לתת לצעירים את ההזדמנות ללמוד ולהתפתח, ולהציג בפניהם את כל האפשרויות הפתוחות בפניהם".

ראש העיר קריית מלאכי אליהו זהר: "צעירות וצעירים - אנו מספקים לכם את כל המעטפת והמלגות כדי שיהיה לכם קל יותר להשתלב באקדמיה. עכשיו זה בידיים שלכם! ברוך השם בשנתיים האחרונות מספר הסטודנטים עלה בכ-20% והמטרה שלנו היא להמשיך את המגמה. תודה לליאת ולכל הצוות המדהים שלנו במרכז צעירים על הארגון והביצוע".

צילום: מרכז צעירים קריית מלאכי

יריד אקדמיה 2022