חידון התנ"ך חזר לקריית מלאכי

ביום רביעי שעבר התקיים בבית קק"ל קריית מלאכי חידון התנ"ך העירוני לתלמידי בתי הספר היסודיים. ראש העיר אליהו זהר: "החזרנו מסורת ישנה, בשנה הבאה נקיים את החידון באולם המתנ"ס החדש"


אולם האירועים של בית קק"ל התמלא בבני משפחה וחברים שהגיעו ללוות את 14 המתמודדות והמתמודדים בחידון התנ"ך העירוני, חלקם אף נשאו שלטי עידוד. החידון הוא יוזמה משותפת של אגף החינוך העירוני עם משפחת בוקובזה שבחרו בדרך זו להנציח את זכרו של אביהם ר' שמעון בוקובזה, שהיה אוהב תנ"ך משחר נעוריו. החידון עמד בסימן "ערבות הדדית" כחלק מתהליך חינוכי משמעותי שהוטמע בתלמידים והוא הועבר בשידור חי בדף הפייסבוק העירוני.
 
שבועות לפני החידון התקיימו שלבי איתור מוקדמים ומבחנים בהם השתתפו מאות מתלמידי בתי הספר בעיר. המתמודדים הנרגשים התחלקו לחינוך ממלכתי וממלכתי דתי והחידון כלל 2 סבבים. לאחר כל שאלה צוות השופטים: הרב ניר כהן (יו"ר), היועץ החינוכי אלי כהן ונציג המשפחה הראל איובי, קבעו את מספר הנקודות של המתמודדים. המתמודדים עברו מבחן מקדים לחידון והניקוד אשר צברו בו, ליווה אותם לשלב הבא. השלב האחרון כלל את שאלת ראש העיר אליהו זהר שכלל מספר סעיפים והמענה לו היה בכתב.
את החידון הנחה בטוב טעם הרב יהושע (שוקי) פריאל ובין לבין שולבו קטעי שירה של התלמידה אור סולימני, סרטים ושאלות לקהל.
המתח נשמר לאורך כל ההתמודדות ובסיום לאחר שקלול הנקודות של השלב המקדים, 2 הסבבים ושאלת ראש העיר הוכרזו הזוכים.
 
חינוך ממלכתי דתי:
  • החתן אורי אליצור – כיתה ו' בית ספר עציון
  • הסגנית מעיין שרעבי – כיתה ג' בית ספר עציון
חינוך ממלכתי:
  • הכלה נופר מקונן כיתה ו' בית ספר אלי כהן
  • הסגן ליעד סיום כיתה ו' בית ספר אלי כהן.
מי שהיה הרוח החיה מאחורי החידון ובמהלכו היה אלי בוקובזה בנו של ר' שמעון ז"ל, אשר ניווט בחן ובדיוק מופלא את סבבי החידון המקדימים והקפיד על כל הפרטים במהלך החידון. האחות ניצה אפרים נשאה דברים מרגשים לזכר אבי המשפחה וציינה את אהבתו ותשוקתו לספר הספרים "אין דרך טובה מחידון התנ"ך לילדים להנצחת זכרו" אמרה. ראש העיר אליהו ברך את משפחת בוקובזה על היוזמה  לחדש את חידון התנ"ך בעיר וציין כי מבחינתו כל מי שהגיע לגמר החידון הוא המנצח. "אנו מחזירים מסורת ישנה לקריית מלאכי ובעזרת השם נמשיך אותה גם בשנה הבאה באולם החדש של המתנ"ס" אמר השבוע.
בשם מנהל אגף החינוך ברך המתכלל העירוני שלמה אלחרר אשר ציין בדבריו את השותפות המופלאה של המשפחה עם צוותי בתי הספר ועם התלמידים. מר אלחרר תיאר את התהליך את מספר התלמידים הרב שנחשף לתנ"ך בשלבים המוקדמים של החידון.
את הפרסים לזוכים ותעודות למתמודדים העניק ראש העיר אליהו זהר מלווה באשת המנוח הגב' מינה בוקובזה.
 
צילום: אלי סופר / עיריית קריית מלאכי