מקום חדש, למופת


מועדון מופת לאזרחים ותיקים בשכונת קיבוץ גלויות עבר למשכנו החדש והזמני בשכונה. המעבר למקום הזמני הוא בעקבות שיפוץ בית נובע – המבנה בו התקיימה הפעילות לתושבים מידי יום.
 
בתחילת השבוע שעבר התקיים טקס צנוע לקביעת מזוזה על ידי ראש העיר אליהו זהר. בת שבע מלכה מנהלת המועדון הודתה לעירייה על ההשקעה והתאמת המקום הזמני לצורכי התושבים הוותיקים. בטקס נכחו גם מ"מ ראש העיר עו"ד צלי מזרחי מחזיק תיק השירותים החברתיים ומנהלת האגף לשירותים חברתיים יואלה תבור. "צוותי העירייה השקיעו מאמץ ממוקד להתאים את המבנה תוך זמן קצר כדי לשנות את ייעוד המבנה מגן ילדים למועדון ותיקים" סיפרה השבוע מנהלת האגף "המשתתפים ברכו על התוצאה וההצלחה להתמקם בקרבה למבנה הקבוע".
 
מועדון מופת בקיבוץ גלויות הוא אחד משלושה בעיר, תחת המטרייה של קרן קרית מלאכי לפיתוח אותה מנהל סגן ראש העיר שמעון חזן. המועדון מיועד לאזרחים ותיקים בקהילה שהם עצמאיים או עם מוגבלות קלה המאפשרת תפקוד ואינם זקוקים להשגחה וליווי צמוד. במועדון מקבלים האזרחים הוותיקים ארוחות בוקר וצהריים, חיי חברה ופנאי, שיעורי ספורט ואומנות. את המועדונים מפעיל האגף לשירותים חברתיים בעיר.
השיפוץ של בית נובע צפוי להימשך כשנה, במסגרתו הוא יונגש עם מעלית, ייבנה בו מרחב מוגן גדול ויעבור התאמות משמעותיות בחלוקה בין החללים במבנה.
 
צילום: עיריית קריית מלאכי