מקווה חדש בשכונת המחנה


ההגירה החיובית בעיר ממשיכה לתת את אותותיה: לאחר בניית מעון ובית ספר חדשים - זאת לאחר עשרות שנים שזה לא קרה - בשבוע שעבר התקיים טקס חניכת מקווה נשים חדש. המקווה ממוקם ברחוב מבצע שלמה ויהיה בגודל כ-450 מ"ר עם 3 בורות טבילה. עלות הקמתו נאמדת בכ-6.5 שקלים וחצי לא כולל עבודות פיתוח. 5.6 מיליון שקלים מתוקצבים על ידי משרד השיכון כחלק מתקציב פיתוח השכונה והיתרה – 900 אלף שקלים מתקציב העירייה.

בקריית מלאכי קיימים 2 מקוואות: אחד ברחוב הרמב"ם המנוהל על ידי המועצה הדתית ואחד נוסף ברחוב בן גוריון המנוהל על ידי ועד נחלת הר חב"ד. המקווה הנוכחי ינוהל על ידי המועצה הדתית. מאחר ונושא המקוואות הוא מורכב מבחינה הלכתית ועם דעות שונות, הוחלט כי המקווה החדש יכלול את כל הדעות ההלכתיות. בטקס הנחת אבן הפינה נכחו ראש העיר אליהו זהר, מ"מ עו"ד צלי מזרחי, יו"ר המועצה הדתית מישל טפירו ומנהל אגף הפרויקטים יחיאל כהן שהתכבדו בהנחת אבן הפינה למקווה.

ראש העיר אליהו זהר: "המקווה זו אחת המצוות החשובות של עם ישראל ואני גאה בכך שאנו בונים אחד נוסף בקריית מלאכי. קריית מלאכי עם 28 אלף תושבים ועם קצב צמיחה גבוה ולכן אנו מגבירים את הקצב גם בהגדלת מבני הציבור בעיר".

צילום: עיריית קריית מלאכי