"צועדים יחד" עם מרכז הצעירים


ביום רביעי שעבר הסתיים חלקו הראשון של תכנית "צועדים יחד" בהובלת מרכז הצעירים והאגף לשירותים חברתיים קריית מלאכי.

את התוכנית הובילה אסתי פרץ סאהן מנחת קבוצות ומלווה תעסוקתית, בעלת 20 שנות ניסיון בפיתוח, הנחייה וחניכת צוותים, הנחיית קבוצות ויחידים בתחומי התעסוקה ובעיקר מתמחה בליווי אנשים לפיתוח קריירה.

הרעיון החל מהצורך שהעלו צעירי העיר על כך שהיו שמחים לליווי מנטור אישי להתפתחות תעסוקתית ואישית. כך נוצרה תוכנית שבנויה מסדרה של 8 סדנאות שהתקיימו מידי שבוע בימי רביעי, פרונטאלית במרכז הצעירים קריית מלאכי.

הסדנאות עסקו במגוון תחומים שהיו משמעותיים עבור המשתתפים לטובת פיתוח אישי ומקצועי בחייהם שמטרת העל של התכנית היא הגברת תחושת המסוגלות והביטחון העצמי בקרב הצעירים והצעירות.

הסדנה נפתחה בהיכרות בין משתתפי הסדנה והמנחה ובהצגה עצמית שעסקו במיומנויות רכות וחשיבותן בסביבת העבודה והבית, בהמשך הצעירים תרגלו סימולציות בזוגות ,התנסות פרקטית במיתוג עצמי ורושם ראשוני בעזרת תרגילים מעולם העבודה החדש.

במהלך המפגשים הצעירים הגדירו מטרות ויעדים ולמדו על איך לקבל משוב בצורה ביקורתית בעזרת מודל "אפרת" –אירוע, פרשנות, רגש ותגובה. אחד הכלים המשמעותיים שהצעירים קיבלו במהלך הסדנה הוא עמידה מול קהל ופרזנטציה תוך שימוש בפרקטיקות של שפת גוף, התאמת תוכן מותאם וראוי, מודלינג לקבוצה, השראה ויצירת חוויות הצלחה.

הצעירים אשר הגיעו לסדנא נהנו מארגז כלים איכותי ומשמעותי שיסייע להם להעצים את היכולות שלהם על מנת שיוכלו להשתלב בעולם התעסוקה החדש ולהצליח.

לקראת מפגש הסיום הצעירים נדרשו להכין לוח חזון מפורט עם תמונת עתיד מיטבית העונה על כמה שאלות: מה לקחו מהסדנה וכיצד היא השפיעה על חיי היום יום שלהם, כיצד הרגישו עם החברים בקבוצה, מה טיב השרות שקיבלו מהצוות המקצועי, משוב אודות המנחה, מה ניתן לעשות טוב יותר בפעם הבאה ולבסוף על מה הם גאים בעצמם.

על אף שחלקו הראשון של התוכנית הסתיים הצעירים יתחילו ליישם את מה שלמדו בסדנה בעזרת מנטורים שיוצמדו לכל אחת ואחד מהם  אשר ילוו, ידריכו וייעצו להם בתחומים הרלוונטיים כגון בתעסוקה ,השכלה ובתחום האישי.

המנטורים, גם הם יוכשרו מקצועית ויקבלו כלים בעזרת 3 מפגשים שבמסגרתם ילמדו על עולם התוכן של הצעירים, יכירו אותם ואף יכוונו ויחברו אליהם למטרת הובלתם ליעדים והגשמת הישגים חדשים .

במהלך כל מפגשי הסדנה הייתה נוכחות מלאה ושיתוף פעולה של הצעירים, ניתן היה לראות את המוטיבציה והרצון העז שלהם לשינוי.

"נהניתי להגיע לכאן כל שבוע ולראות את השת"פ בין צוות המרכז והאגף לשירותים החברתיים". אמרה אסתי מנחת התכנית.

"לראות את התהליך שכל אחת ואחד מהצעירים  עברו ברמה האישית המקצועית, יצירת החברויות והקשרים שנוצרו מעבר לכותלי הסדנה העניקו לי תחושת סיפוק גדולה". אמרה חגית רכזת תעסוקה ופיתוח קריירה.

"שמחתי לקחת חלק יחד עם צוות מרכז צעירים בהקמת התכנית ״צועדים יחד״ . הקבוצה הייתה משמעותית ומרגשת, הצעירים עברו תהליך מעצים ויצאו עם מטרות אותם רוצים לקדם בעתיד הקרוב" אמרה שיר מלכה עו"ס קהילה באגף לשירותים חברתיים.

 צילום: מרכז צעירים קריית מלאכי

צועדים יחד.jpe