מתיחת פנים למרכז הוד

ממשיכים בקידום העסקים, והפעם גם במרחבים הפרטיים. 'מרכז הוד' הישן צפוי לעבור מתיחת פנים לטובת העסקים במקום. הרעיונות לעיצוב היו בשיתוף עם בני נוער


כחלק משינוי המרכז המסחרי וקידום העסקים המקומיים, החליטה עיריית קריית מלאכי להיכנס למרחבים הפרטיים ובעצה אחת עם בעלי העסקים לשנות באופן מהותי את האזור. ביום שני השבוע התקיימה בחדר הישיבות בעירייה פגישה של בעלי החנויות מבניין הוד שבמרכז העיר,  יחד עם צוות האגף לקידום עסקים ונציגי מועצת הנוער העירונית. מטרת הפגישה היתה לבחור את העיצוב החדש לפסאז' הבניין.

התהליך החל לפני מספר חודשים אז החליט ראש העיר לקדם שינוי משמעותי, כחלק מתוכנית אסטרטגית לקידום הכלכלה המקומית בקריית מלאכי. תחילה התקיימה פגישה של מנהל אגף האסטרטגיה יוסף כהן ומנהל האגף לקידום עסקים ניסים גלעם עם הסוחרים ובעלי החנויות במבנה 'הוד', ושמעו מהם על הבעיות והאתגרים במקום ועל הרצון שלהם להפוך אותו למזמין ונעים. בשלב הבא נפגשו אנשי המקצוע של העירייה עם נציגי מועצת הנוער וקיבלו מהם רעיונות וכיווני עיצוביים שלדעתם ימשכו גם בני נוער למקום. הפרטים והרשמים הועברו לאדריכלים ומעצבי פנים וביום שני האחרון הם הוצגו בפני בעלי העניין במרכז הוד לקבל החלטה סופית על תהליך השיפוץ.

בעלי העסקים התרשמו מהעיצובים והודו לעירייה על הנכונות להמשיך בסיוע קידום העסקים.

במקביל ממשיכות העבודות להרחבה וחידוש המרכז המסחרי הסמוך למרכז צעירים ברח' רש"י וכן רחבת העסקים בבן גוריון.

ראש העיר קריית מלאכי אליהו זהר: "אנו מתקדמים צעד נוסף בתמיכת העירייה בעסקים בעיר. לראשונה העירייה משקיעה כסף כדי לשפר את הנראות של העסקים הפרטיים, זאת במקביל לשיפוץ הנרחב שבצענו ואנו ממשיכים לבצע במרכזים המסחריים. בקרוב נחדש את המרכז המסחרי בשכונת קיבוץ גלויות כדי לאפשר מקום מרווח ונעים יותר לתושבים ובעלי העסקים. התנועה במרכז המסחרי עלתה ואני בטוח שעם הזמן נחזיר את קריית מלאכי לימיה היפים בהם תושבי האזור היו מגיעים למרכז שלנו".

מנהל האגף לקידום עסקים ניסים גלעם: "מדובר בתהליך מבורך שמצטרף לפעולות רבות שיזמנו לטובת קידום העסקים בעיר ביניהם: כרטיסי הגירוד, האירועים ברחבת העירייה, סדנאות וקורסים לבעלי עסקים. חשוב לזכור שזאת רק ההתחלה ואנחנו צפויים להקים את הבית לעסקים בעיר ממש בקרוב".

צילום: עיריית קריית מלאכי

הדמיות: DUET DESIGN