חדש! מועדון חברתי לאימהות בחופשת לידה

בשבוע שעבר הושק בקריית מלאכי מועדון "30 יום פינוק" - מיזם חברתי חדש עבור אימהות בחופשת לידה. המטרה: יצירת מפגש חברתי וקבלת ייעוץ. את המיזם החדש מובילה קהילת 'תוצרת הארץ' ומרכז הצעירים בעיר


מועדון "30 יום פינוק" - מועדון לאימהות בחופשת לידה, הוקם לאחרונה בקריית מלאכי. הוא כולל 4 מפגשים שבועיים מדי יום שלישי ובכל מפגש מקבלות היולדות תוכן מקצועי מגוון המתאים לנשים בתקופה המיוחדת שבה הן נמצאות.

ביום שלישי שעבר היה המפגש הראשון עבור הנשים צעירות, תושבות העיר, שהגיעו למרכז הצעירים. הבוקר נפתח עם  ארוחת בוקר מפנקת והכירות בין הנשים. בהמשך קיבלו המשתתפות הרצאה על זכויותיהן במהלך חופשת הלידה, הארכת החופשה, פיצויים ופיטורין. ההרצאה ניתנה על ידי עדי כהן נציגת ביטוח לאומי. היום נסגר עם סשן צילומים מקצועי של האמא יחד עם התינוק או התינוקת.

מזה כ-6 שנים שקהילת 'תוצרת הארץ' פועלת בקריית מלאכי כתוכנית לסטודנטים בלבד, המשלבת מלגת לימודים עם חיים בקהילה. השנה הוחלט לעלות שלב ולהקים בנוסף את 'רשת הצעירים של תוצרת הארץ' בקריית מלאכי - צעירות וצעירים תושבי העיר שיפעלו יחד כקהילה, לקידום פרויקטים חברתיים.

"30 יום פינוק", הפרויקט הראשון של 'רשת הצעירים' קם מתוך הצורך של אימהות בחופשת לידה, במסגרת עוטפת שתלווה אותן בחודשים המשמחים מחד אך המורכבים מאידך.

בנוסף, במסגרת פעילות 'תוצרת הארץ' החל לפעול פאב חברתי-קהילתי בשם "פאבליק", הממוקם בחצר מרכז הצעירים ברח' רש"י, שיהווה מוקד תרבות ופנאי לצעירים בעיר ויביא מדי שבוע תוכן חדש, שתייה קלה ובירות, במחיר שווה לכל כיס.

בהמשך 'רשת הצעירים' מתכננת לגעת בשלל תחומים ונושאים שחשובים לצעירים בעיר. הקהילה זוכה לליווי מקצועי מטעם 'תוצרת הארץ' על ידי הלל סרוסי-משיח שמסייעת לחברי הקהילה להגשים את היוזמות והפרויקטים בשטח בשיתוף מרכז צעירים וגורמים נוספים בעירייה.

ליאת פטיטו, מנהלת מרכז הצעירים בקריית מלאכי: "אני גאה ונרגשת לראות את פעילות המרעננת של הסטודנטים וקהילת הרשת בעיר ובמרכז הצעירים. אין ספק שהם כח צעיר ואיכותי ובקרוב מצפים לנו עוד פרויקטים מדהימים כאלה".

ניסים-חי דוד, מנהל 'תוצרת הארץ' בקרית מלאכי: "כל פרויקט כזה הוא הוכחה שיש לנו את הכוח לשנות, לחדש ולעשות טוב. קריית מלאכי היא קודם כל הבית שלי וזו זכות גדולה עבורי להיות חלק מעשייה כל כך משמעותית עבור העיר הזאת".

צילום: תוצרת הארץ קריית מלאכי

פינוק ליולדות.jpe