הוועדה המחוזית אישרה סלילת כביש עוקף בכרמי הנדיב

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה פרסמה היום את החלטתה בנוגע לשינוי השלביות בשכונת כרמי הנדיב בקריית מלאכי. המשמעות: הקלה על עומסי התנועה באזור ובעיר בכלל. הוועדה דחתה את מרבית טענות המערער


בשורה משמחת לתושבי שכונת כרמי הנדיב: כביש עוקף ייבנה בקרוב משכונת כרמי הנדיב ועד כיכר הורביץ-בן גוריון. "בשנים האחרונות, העיר קריית מלאכי נמצאת בתנופת פיתוח אדירה וזוכה לביקושי דיור גדולים" נכתב בהחלטה. עוד לפני הגשת הבקשה על ידי העירייה התבצע סקר ממנו עלה כי הקמת כביש משכונת כרמי הנדיב לכיכר באר טוביה, תחסוך בכ-50% את מספר כלי הרכב בכביש הורביץ. על כך נכתב בהחלטה כי: "בקשת העיר ומסמך בדיקת ההיתכנות התחבורתית הועברה לבחינתה של יועצת התנועה לוועדה המחוזית דרום, אשר אישרה את עקרונות הבחינה וממצאיה".
בניית 70% מהכביש העוקף תייצר נוכחות בשטח, תפעיל לחץ לקידום את פינוי הבסיס והשלמת הכביש העוקף עד לכביש 3, אשר יפחית עוד יותר את מספר הרכבים בשעות העומס. במקביל, מגישה העירייה תוכנית לשינוי תב"ע כדי לאפשר מעקף של הבסיס הצבאי ולהתחבר ישירות לכביש 3 גם אם הבסיס לא יתפנה. הצעתה של קריית מלאכי עברה בוועדה המקומית ואושרה פה אחד גם על ידי נציג האופוזיציה חבר המועצה נדב ויצמן.
הוועדה החליטה לדחות על הסף את מרבית טענות המערער שלא לאשר את שינוי השלביות ולקבל באופן חלקי את אחת מהן על ידי כך שביקשה להוסיף נתיב תחבורה נוסף בכיכר הורביץ-בן גוריון בלבד. בקשה זו נדונה כבר בשלבי התכנון והיתה מקובלת על הרשות מלכתחילה.
"הוועדה מחליטה לאשר את הבקשה לשינוי שלביות לפי סעיף 145 ג (1)(1)" לשון המסמך. ההחלטה נתקבלה פה אחד.
החלטה זו תמשיך את ההקלה בעומסי התנועה בעיר. בשנה האחרונה בוצעו עבודות הסדרי תנועה נרחבים בשד' ז'בוטינסקי, בר יהודה, רש"י ועוד. בהמשך יתבצעו עבודות גם בכביש בן גוריון לכיוון באר טוביה.
 
*ראש העיר קריית מלאכי אליהו זהר:* "אני שמח כי הוועדה ראתה את טובת התושבים והחליטה לקבל את עמדת העירייה לאפשר סלילת כביש עוקף כבר כיום, מבלי להתנות אותו בבניית הדירות. זו בשורה חשובה לתושבי שכונת כרמי הנדיב והעיר בכלל".
 
צילום: יח"צ
 
שכונת כרמי הנדיב.jpe