ערוכים לכל תרחיש בקריית מלאכי

מבצע "עלות השחר" בסבב הנוכחי עבר ללא אזעקות. בעירייה ערכו ישיבות חירום עוד בערב שבת והיו הראשונים להודיע על פתיחת מקלטים. בחודש שעבר מוקמו 4 מגוניות חדשות שסייעו לתחושת הביטחון בסבב הנוכחי


עם פתיחת המבצע הצבאי בעזה, בקריית מלאכי התגייסו במהירות עם פתיחת המקלטים והמגוניות בעיר. לבתי הכנסת השוכנים במקלטים בוצעו שיחות טלפון על ידי עובדי העירייה, לפתיחתם לטובת דיירי האזור.

ראש העיר אליהו זהר כינס ישיבת חירום שהתקיימה במוקד העירוני, לאחר ששוחח עם אלוף משנה שגיא ברוך מפקד מחוז דרום בפיקוד העורף וקיבל עדכון מצב. המוקד הטלפוני פעל באמצעות העירייה, 24 שעות כולל בשבת והשיב לעשרות פניות של תושבים. השירות הפסיכולוגי היה זמין עבור התושבים, מקלטים שהיו סגורים נפרצו על ידי המחלקה הטכנית. עמותת 'ידידים' סייעה למשפחות בפתיחת חלונות הממ"ד, ללא תשלום. ביום ראשון התקיימה ישיבת הערכת מצב מורחבת יחד עם פיקוד העורף, המשטרה, מד"א וראשי המכלולים.

רק בחודש שעבר מוקמו 4 מגוניות חדשות ברחובות: הנגב, רש"י, ורידמון והרצל. בשנה האחרונה הוצבו 4 מגוניות: ברחובות הגליל והרצל סמוך לבתי הקרקע שאין בביתם מרחבים מוגנים ושניים במרכז המסחרי. את המגוניות תרמה חברת קק"ל.

לקריית מלאכי אושרו על ידי פיקוד העורף 7 מגוניות נוספות שיוצבו בשבועות הקרובים באזורים נוספים בעיר.

ראש העיר קריית מלאכי אליהו זהר: "ברוך השם בסבב הזה לא נשמעו אזעקות. מגיע יישר כח לצוותים שלנו על ההתגייסות המידית בשעת חירום כולל שבת ובשעות הקטנות של הלילה."